Обжалване
Освен това трябва да се има предвид, че жалбата следва да бъде подадена на езика на производството (който е езикът на обжалваното решение).
Жалбата също така трябва да съдържа „изложение на основанията“, в което се излагат причините да считате, че първоначалното решение е неправилно. Не е необходимо изложението да бъде подадено заедно с жалбата, но трябва да се подаде в рамките на 4 месеца от датата на нотифициране на обжалваното решение.
Може да искате да разгледате новия инструмент eAppeal, който позволява на потребителите да подадат жалба онлайн. Новият инструмент включва ясни насоки за потребителите, подобрен и лесен за използване интерфейс и по-малък риск от грешки.
Допълнителна информация как да се подаде жалба.
За допълнителна информация отворете личния си профил в „User Area“.
За допълнителна информация вижте бележките относно формуляра за жалба.
Единственият вариант е да се подаде искане до Службата за restitutio in integrum (латинският израз за „възстановяване на първоначалното състояние“), посредством което се възстановяват изгубените права. Условията са доста строги — например трябва да докажете, че сте положили всички усилия да спазите определените по закон срокове. Освен това са въведени и други изисквания (вж. Насоки, част A, общи правила, раздел 8, Restitutio in Integrum), включително такса.
За допълнителна информация направете справка с Регламент (ЕС) 2017/1001 на Европейския парламент и на Съвета от 14 юни 2017 г. относно марката на Европейския съюз (кодифициран текст), член 104, достъпен също така и на уебсайта на Службата в раздел „Law & practice“, Нов Регламент за марките на ЕС.
За допълнителна информация направете справка с Регламент (ЕК) № 6/2002 на Съвета от 12 декември 2001 г. относно промишления дизайн на Общността.
Ако ответникът представи такива коментари, в извънредни случаи по искане на апелативния състав жалбоподателят може да представи мотивирано искане за отговор. След представянето на този отговор ответникът на свой ред ще има право да представи дуплика.
От друга страна могат да бъдат удължавани сроковете, определени от апелативния състав, и посочените в Регламента срокове, за които съществува известна свобода на преценка (например допълнително време за представяне на коментари или съображения).
Има обаче някои условия. Удължаване на срока ще е възможно само ако съответното искане бъде подадено и получено преди изтичането на първоначалния срок. Страните трябва да се обосноват и да представят причини във всяко искане за удължаване на срока. Искането ще бъде отхвърлено, ако не са представени причини или обосновка за удължаване на срока. Когато искането е отправено съвместно от две страни, то следва да бъде подписано и от двете.
По принцип се отказва многократното удължаване на един и същи срок, освен при извънредни обстоятелства, подкрепени от доказателства, които обосновават допълнително удължаване на срока.
Ако ответникът представи такива коментари, в извънредни случаи, жалбоподателят може да бъде поканен да отговори (отново в рамките на 2 месеца, считано от нотифицирането на отговора). Ответникът може да подаде дуплика.
Допълнителна информация относно грижа за вашите права.
Ако една от страните желае да поиска ускорено производство, тя трябва да подаде искане чрез отделен документ. Искането трябва да съдържа писмени доказателства, че разглеждането на случая е спешно.
Повече информация относно исканията за обявяване на недействителност може да бъде намерена в Насоки. Разглеждане на искания за обявяване на недействителност на промишлени дизайни.
За повече информация посетете раздела Апелативни състави.
Посочените на тази страница въпроси и отговори имат само информативна цел и не представляват отправна точка в правно отношение. За допълнителни подробности, моля, направете справка с Регламента относно марката на Европейския съюз и Регламента относно промишления дизайн на Общността или Насоките относно марките или дизайните.
Повече информация за това как Службата работи с личните ви данни можете да намерите в Становището за защита на данните.