Přejít na domovskou stránku
EUIPO
Chraňte své ochranné známky a (průmyslové) vzory v Evropské unii.

Chraňte své duševní vlastnictví v Evropské unii

Vyhledávání v nástroji eSearch plus na základě obrázků

Vyhledávání obrázků
 

 

Funkce a výhody:

camera_search_image

Nástroj eSearch plus využívá k vyhledávání podobně vypadajících ochranných známek a průmyslových vzorů technologii pro rozpoznávání obrázků. Namísto klíčových slov jako v klasických systémech vyhledávání pracujících s textem tento systém vyhledávání analyzuje barvy, tvary a struktury.

Systém umožňuje při vyhledávání ochranných známek nahrání jednoho obrázku a při vyhledávání průmyslových vzorů až sedmi obrázků najednou. Podporovány jsou formáty JPG, PNG, GIF a TIFF.

camera_search_image

Inteligentnější a přesnější

Využití algoritmů pro vyhledávání obrázků v nástroji eSearch plus přináší kompletnější a lépe uspořádané výsledky.

camera_search_image

Vyhledávání je jednodušší

Nemusíte slovně popisovat to, co vidíte, nástroj eSearch plus přesně vyhledá podobné obrázky. Automaticky rozpozná a navrhne pravděpodobné kódy Vídeňského třídění obsažené v obrázcích ochranných známek a pravděpodobné třídy locarnského třídění obsažené v obrázcích průmyslových vzorů.

camera_search_image

Kvalitnější zprávy o výsledcích vyhledávání

Zvolte možnost výsledky z různých stránek a vygeneruje se vám jediná celková zpráva o výsledcích vyhledávání ve formátu Excel, přičemž počet výsledků byl rozšířen na tisíc položek.

camera_search_image

Nový nástroj pro výběr nepravidelného tvaru

Výběrem konkrétní části obrázku můžete vyhledávání v nástroji eSearch plus výrazně zpřesnit.

camera_search_image

Upřesněte své vyhledávání pomocí třídění

Zkombinujte vaše vyhledávání obrázků s vídeňským nebo niceským tříděním. K dispozici v rámci pokročilého vyhledávání.

camera_search_image

Zkombinujte s jinými kritérii vyhledávání

jako je název, typ nebo den podání ochranné známky apod.

 

 

Tipy a triky pro optimalizaci vyhledávání na základě obrázků:

  1. Kvalita nahraných obrázků může výrazným způsobem ovlivnit výsledky. Doporučuje se nahrávat obrázky s neutrálním pozadím. Dosažení nejlepších možných výsledků vyhledávání obrázků vaší ochranné známky nebo průmyslového vzoru mohou narušit stíny, ruchy a libovolné další rušivé prvky.


  2. Abyste přispěli k nalezení přesných výsledků, zajistěte, že pro vyhledávání vyberete konkrétní část obrázku, kterou chcete vyhledávat.


  3. Pokud vyhledáváte v průmyslových vzorech, osvědčeným postupem pro zvýšení pravděpodobnosti získání přesných výsledků je nahrát několik obrázků téhož průmyslového vzoru.


  4. Pro optimalizaci výsledků doporučujeme, abyste při vyhledávání použili různé druhy zobrazení, tj. fotografie, výkresy apod. Systém obvykle mezi prvními zobrazí výsledky, které zohledňují druh nahraného vyobrazení. Pokud nahrajete fotografii, systém na prvních místech zobrazí zejména fotografie.


  5. Pokud budete vyhledávat v průmyslových vzorech, vyhněte se nahrávání základních a jednoduchých tvarů, jako jsou kruhy. Sníží se tím pravděpodobnost nalezení irelevantních výsledků (ruchu), protože průmyslové vzory tohoto tvaru jsou časté.

 

Témata

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.