Rahvusvaheline registreerimine
Süsteem võimaldab tööstusdisainilahenduse omanikul taotleda disainilahendusele kaitset kõigi kokkuleppe osalisriikide territooriumil. Selleks tuleb tal esitada WIPO rahvusvahelisele büroole üks taotlus ühes keeles ja tasuda korraga kõik lõivud samas vääringus (Šveitsi frankides).
Haagi kokkulepe koosneb kahest dokumendist: 1960. aasta Haagi kokkuleppest ja 1999. aasta Genfi redaktsioonist. Kumbki sisaldab eri sätteid. Põhimõtteliselt otsustab iga riik ise, kumma redaktsiooniga ta soovib ühineda. Rahvusvahelised valitsustevahelised organisatsioonid, nagu EUIPO, saavad ühineda siiski ainult Genfi redaktsiooniga. Genfi redaktsioon jõustus täielikult 1. aprillil 2004. Euroopa Liit ühines Genfi redaktsiooniga 24. septembril 2007 ning redaktsioon jõustus tema suhtes 1. jaanuaril 2008.
Lisateave on WIPO veebilehel jaotises „Genfi redaktsiooni osalisriigid“.
Veel tähendab see, et rahvusvahelises registreeringus võib nimetada Euroopa Liitu. Kui EUIPO sellist rahvusvahelist registreeringut tagasi ei lükka, on sellel Euroopa Liidu territooriumil sama mõju kui ühenduse disainilahendusel.
Kui rahvusvahelise registreerimise taotlus esitatakse ekslikult EUIPO-le, ei edasta EUIPO seda WIPO-le ega tagasta seda ka saatjale.
Lisateave taotluse esitamise kohta on saadaval ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave taotluse esitamise kohta on saadaval ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave taotluse esitamise kohta on saadaval ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
See rahvusvaheline bülletään on WIPO veebilehel ja seda ajakohastatakse kord nädalas.
Lisateaveregistreerimise kohta.
Kui EUIPO leiab põhjuseid registreerimisest keeldumiseks, saadab ta WIPO-le keeldumisteate, takistades sellega rahvusvahelise registreeringu jõustumist Euroopa Liidu territooriumil. WIPO edastab keeldumisteate rahvusvahelise registreeringu omanikule, kes võib vastuseks esitada oma seisukohad otse EUIPO-le.
Kui EUIPO leiab, et omaniku seisukohad kõrvaldavad keeldumispõhjused, võtab ta keeldumisotsuse tagasi ja teatab sellest WIPO-le. Sellisel juhul on rahvusvahelisel registreeringul Euroopa Liidu territooriumil samasugune mõju kui ühenduse registreeritud disainilahendusel.
Siin lehel olevad küsimused ja vastused on üksnes teabeks ning ei ole õiguslik alus. Üksikasjalik teave on jaotistes „Euroopa Liidu kaubamärgi määrused“ ja „Ühenduse disainilahenduse määrused“ või „Kaubamärgijuhendid“ ja „Disainilahenduste juhendid“.
Lisateave isikuandmete töötlemise kohta EUIPOs on andmekaitseteates.