Avalehele
EUIPO
Kaitske oma kaubamärke ja disainilahendusi Euroopa Liidus

Kaitske oma intellektuaalomandit Euroopa Liidus

Orphan Works database

 

Orbteoste andmebaas on ainus avaliku juurdepääsuga andmebaas, mis pakub avalikkusele teavet liikmesriikide avalike raamatukogude, haridusasutuste ja muuseumide, samuti arhiivide, filmi- või audiopärandi asutuste ja avalik-õiguslike ringhäälinguorganisatsioonide kollektsioonides olevate orbteoste kohta.

Orbteoste andmebaasi lisateave on sellel lingil. Sealt leiate omakeelse tutvustava brošüüri.


Lihtsaks juurdepääsuks orbteoste andmebaasile klõpsake siia.


Jah, orbteoste andmebaasi õppevideo on EUIPO õppeportaalis lingil orbteoste andmebaasi õppevideo (algtase). Kui teil ei ole veel kasutajakontot, registreeruge siin. Konto loomise lisateave: „Kas olete esimest korda siin?“ (NB! Sellel lehel on teave ainult inglise keeles).


Klõpsake sisselogimislehel linki „Kas olete unustanud kasutajanime?“. Sisestage EUIPO kontoga seotud meiliaadress ja klõpsake nuppu „Saada e-kiri“. Saate e-kirja, kus on teie kasutajanimi.


Klõpsake sisselogimislehel linki „Kas olete unustanud salasõna?“. Sisestage kasutajanimi ja klõpsake nupul „Saada e-kiri“. E-kiri koos juhistega, kuidas saate lähtestada salasõna ja aktiveerida oma EUIPO konto, saadetakse teie EUIPO kontoga seotud e-posti aadressile.


Kirjutage e-posti aadressil information@euipo.europa.eu. Et aidata meil probleem tuvastada, soovitame lisada kasutajanime ja (kui võimalik) probleemi või süsteemilt saadud veateate kuvahõive.


Jah. Orbteoste andmebaas on 24 keeles (23 ELi keeles ja islandi keeles). Vajaliku keele saate valida orbteoste andmebaasi kodulehe (Orphan Works Database home page) vasakus ülanurgas.


Klõpsake orbteoste andmebaasi esilehel linki „Õigustatud organisatsiooni registreerimine“. Kui olete vormi täitnud, saadetakse e-kiri teie riigi pädevale asutusele, kes valideerib orbteoste andmebaasi teavet. NB! Sama organisatsioon saab registreerida mitu kasutajat.


Jah. Orbteoste andmebaasi esilehel saate kasutada täppisotsingut. Jaotises „Õigustatud organisatsiooni teave“ on suvandid, millega saab otsida õigustatud organisatsiooni nime ja riigi järgi.


Selleks tuleb pääseda juurde asjaomastele kirjetele ja ajakohastada (muuta) õiguste omaniku teabe jaotist. Soovitame kasutada andmebaasi kodulehel täppisotsingut, et leida ajakohastamist vajavad kirjed. Kui olete need kirjed leidnud, klõpsake soovitud kirjes valikul „Muuda orbteost“ ja liikuge edasi õiguste omaniku teabe jaotisse kas vahelehel „Orbteose kirje – üksikasjalik teave“ (põhiteosed) või vahelehel „Sisalduvad teosed“ (manusteosed). Ajakohastage õiguste omaniku nimi, klõpsates muutmisnupul ja tähistades ruudu „Tuvastatud ja leitud“. Kirje ajakohastamise järel saab pädev asutus teate kirje muudatusest, mille ta peab edastama. Lisateave on orbteoste andmebaasi õppevideo osas „Taotle orbteose oleku muudatust“.


This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.