Taotlus- ja registreerimismenetlus
Taotluse saab esitada ka faksiga, postiga või EUIPO vastuvõtulauas selle lahtiolekuajal isiklikult.
Kui taotlus saadetakse faksiga, võib disainilahenduse kujutiste kvaliteet olla väga halb (eriti kui on kasutatud fotosid), sest faksiga ei saa hästi pilte edastada.
Sel põhjusel on taotluse esitamine faksiga üldiselt ebasoovitatav. Kui siiski soovite esitada taotluse faksiga, saatke kindlasti teine eksemplar paberil 1 kuu jooksul faksi kättesaamise kuupäevast. Taotluse kontrollija ootab enne taotluse edasist menetlemist teist kinnitavat eksemplari kuni 1 kuu.
Registreerimistaotluse esitamisel peavad olema tasutud vajalikud lõivud.
Peate täitma taotlusvormi (saadaval EUIPO veebilehel) ja lisama disainilahenduse selge kujutise. See võib olla joonis või foto.
Taotluse esitamisel peavad olema tasutud vajalikud lõivud. Need olenevad taotluse sisust, näiteks kas nõutakse avaldamise edasilükkamist.
Lisateave taotluse esitamise kohta on saadaval
- disainilahenduse taotluse esitamise nõuannetes ja parimates tavades;
- ühenduse registreeritud disainilahenduste taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave on meie veebilehe jaotises „Omanik“.
Lisateave on suuniste B osa „Kontrollimine“ 2. jaotise „Vorminõuded“ punktis 2.
Disainilahenduse taotlusesse kaupu lisades on taotlejal soovitatav kasutada Locarno klassifikatsiooni või EuroLocarno termineid. See lühendab registreerimismenetlust, sest neid termineid ei ole vaja tõlkida.
Lisateave Locarno klassifikatsiooni (disainilahendused) kohta
Isegi kui disainilahendust ei registreerita, saab EUIPO-le esitatavas hilisemas taotluses nõuda varasema tagasilükatud disainilahenduse prioriteeti.
Vt ka disainilahenduse taotluse esitamise nõuanded ja parimad tavad
Lisateave taotluse esitamise kohta on ühenduse registreeritud disainilahenduste taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave disainilahenduste ja seotud toodete kohta on meie veebilehel.
Lisateave taotluse esitamise kohta on ühenduse registreeritud disainilahenduste taotluste kontrollimise suunistes.
Vt ka disainilahenduse taotluse esitamise nõuanded ja parimad tavad
Lisateave on ühenduse registreeritud disainilahenduste taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave on ka meie veebilehe jaotises „Alusta taotlemist“.
Lisateave on meie veebisaidi jaotises „Alusta taotlemist“.
Disainilahenduse taotlust kontrollitakse ja kui see vastab vorminõuetele, registreeritakse disainilahendus ja avaldatakse otsekohe või pärast edasilükkamisperioodi (kui omanik või esindaja seda soovib) kuni 27 kuu jooksul alates taotluse esitamise või prioriteedi kuupäevast.
Kui taotlus ei vasta vorminõuetele, esitatakse vastuväide, tavaliselt puuduste kirjaga, milles on täpsustatud parandamist vajavad puudused ja vastamise tähtaeg. Sellele järgneb taotluse muutmine või, kui vastuväiteid ei käsitleta rahuldavalt, lükatakse see tagasi. Kui puuduste kirjale 2 kuu jooksul ei vastata, võidakse taotlus tagasi lükata, teatud vaated kustutada või tühistada prioriteedinõude õigus.
Lugege täpsemalt registreerimise kohta.
Edasilükkamistaotlus tuleb märkida algsele taotlusele; hilisemad taotlused jäetakse rahuldamata.
Edasilükkamine on sisuliselt konfidentsiaalsusperiood, mille ajal saab taotleja võimaluse täiustada turundusstrateegiat või lõpetada tootmise ettevalmistus, ilma et konkurendid teaksid disainilahenduse üksikasju.
Registreerimisel avaldatakse ainult vähesed üldandmed. Disainilahenduse põhiandmed (vaated, tootenimetus ja klass) jäävad konfidentsiaalseks. See võib olla äärmiselt tähtis näiteks moe- ja autotööstuses, kus on vaja tootmist ette valmistades kaitsta disainilahendust konkurentide eest. Kui selle 30 kuu jooksul soovib taotleja edasilükkamise tühistada, peab ta teatama EUIPO-le, et soovib disainilahenduse avaldada. Edasilükkamine annab ettevõtetele hea võimaluse kaitsta oma loomingut.
Edasilükkamisperioodi lõpus peab omanik või tema esindaja tasuma avaldamislõivu, mille järel avaldatakse disainilahendus täielikult. Kui lõivu ei tasuta tähtpäevaks (hiljemalt 27 kuud pärast taotluse esitamise kuupäeva või prioriteedikuupäeva, olenevalt sellest, kumb on asjakohane), ei avaldata ühenduse registreeritud disainilahenduse õigust ja see läheb kaduma.
Lugege täpsemalt avaldamise edasilükkamise taotlemisest.
Lisateave taotluse esitamise kohta on ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
Lisateave taotluse esitamise kohta on ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
Vajadusel võite saata puuduvad dokumendid tavapostiga, märkides oma tunnusnumbri ja veebisüsteemist saadud elektroonilise numbri. Võimalusel oodake enne elektroonilise taotluse asjus EUIPO poole pöördumist, kuni saate kättesaamisteate – teates on taotluse viitenumber.
Lisateave taotluse esitamise kohta on ühenduse registreeritud disainilahenduse taotluste kontrollimise suunistes.
Kui te ei saa elektroonilise taotluse kättesaamisteadet, on võimalik, et taotluse saatmisel või EUIPO-sse jõudmisel tekkis viga. Sellisel juhul võtke võimalikult kiiresti ühendust meie teabekeskusega.
Pikendamislõiv oleneb registreeritud disainilahenduse pikendamisperioodist.
Pikendamislõivude lisateave on jaotises „Lõivud ja maksed“.
Pikendamistaotlus tuleb esitada kaitse tähtaja lõppemise kuu viimasele päevale eelneva 6 kuu jooksul. Ka lõivud peab tasuma nimetatud ajavahemiku jooksul. Vastasel korral võite taotleda lõivude tasumist 6 kuu jooksul pärast kaitse lõppemise kuu viimast kuupäeva tingimusel, et tasute selle lisatähtaja jooksul ka lisalõivu.
Pikendamine registreeritakse ja see jõustub järgmisel päeval pärast olemasoleva registreeringu aegumist, kui pikendamistaotlus vastab kõigile nõuetele.
Lugege täpsemalt, kuidas hallata ühenduse registreeritud disainilahendust.
Siin lehel olevad küsimused ja vastused on üksnes teabeks ning ei ole õiguslik alus. Üksikasjalik teave on jaotistes „Euroopa Liidu kaubamärgi määrused“ ja „Ühenduse disainilahenduse määrused“ või „Kaubamärgijuhendid“ ja „Disainilahenduste juhendid“.
Lisateave isikuandmete töötlemise kohta EUIPOs onandmekaitseteates.