Institutsioonilised muudatused
Määruse reformi eesmärk on ühtlustada menetlusi ja suurendada õiguskindlust, samuti määratleda selgelt kõik ameti ülesanded, sealhulgas ameti ning Euroopa Liidu riiklike ja piirkondlike intellektuaalomandiametite koostöö ning tavade ühtlustamise raamistik.
Nimetuse muutumine


Enne 23. märtsi
Pärast 23. märtsi
Kohandamine Lissaboni lepinguga: nimetuse muutumine
Määruse terminoloogia on kohandatud Lissaboni lepinguga ja kõik viited ühendusele on asendatud viidetega Euroopa Liidule või teatud juhtudel liidule. See tähendab eelkõige, et nimetus„ühenduse kaubamärk“ on asendatud nimetusega „Euroopa Liidu kaubamärk“. Muutmismääruse jõustumisel said senistest ühenduse kaubamärkidest ja ühenduse kaubamärgi taotlustest seega automaatselt Euroopa Liidu kaubamärgid ja Euroopa Liidu kaubamärgi taotlused ning ühenduse kaubamärgi määrusest sai Euroopa Liidu kaubamärgi määrus.
Koostöö
Muutmismäärusega kehtestatakse ameti ja liikmesriikide ametite vahelise olemasoleva koostöö tugev õigusraamistik. Uue raamistiku puhul on tähtis ka, et see võimaldab kasutajate esindajatega konsulteerimist koostööprojektide osas, eelkõige projektide määratlemisel ja tulemuste hindamisel.
Koostöövaldkonnad
Muutmismääruses on ameti ja liikmesriikide ametite koostöö tegevusvaldkondade mittetäielik loetelu, milles on muu hulgas järgmised valdkonnad:
- ühtsete standardite ja tavade kehtestamine;
- ühiste andmebaaside ja portaalide loomine;
- andmete ja teabe vahetamine ning tehnilise oskusteabe vahetamine ja abi;
- teabe levitamine kaubamärkide süsteemi ja võltsimisvastase võitluse kohta.
Muud institutsioonilised muudatused on näiteks järgmised:
- OHIMi juhatajast saab EUIPO tegevdirektor;
- esmakordselt on haldusnõukogus ja eelarvekomitees Euroopa Parlamendi esindaja.