Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

Grįžti į pagrindinį pagalbos centrą

Pateikti apeliaciją internetu

E. apeliacijos forma suteikia galimybę registruotiems naudotojams visomis ES kalbomis elektroniniu būdu pateikti apeliaciją. Atminkite, kad norėdami naudotis šiomis priemonėmis turite būti prisijungę ir kad šiems veiksmams taikomas mokestis.

Pastaba. Visada turite pateikti su konkrečia rinkmena susijusią korespondenciją prisijungę prie savo „User Area“, paštu, įteikdami asmeniškai arba naudodamiesi specialia kurjerių paslauga. Visais atvejais nurodykite rinkmenos numerį.

Kur galiu rasti e. apeliacijos formą?

Norėdami užpildyti e. apeliacijos formą, interneto svetainėje atlikite toliau nurodytus veiksmus:

 • „Susisiekite su mumis“ – slinkite puslapiu žemyn iki skyriaus „Paraiškų ir dokumentų pateikimas“ (Applying and filing documents with us), jame pamatysite nuorodą „Formos ir duomenų pateikimas“. Tada išskleidžiamame meniu spustelėkite „Pranešimas apie apeliaciją“.
 • Prisijunkite prie savo „User Area“. Spustelėkite „Internetinės paslaugos“. Pasirinkite „Pateikti apeliaciją“.
 • „User Area“ lange spustelėkite „Pagrindinė skiltis“, tada – „Internetinės paslaugos“ ir „Pateikti apeliaciją“.
 • Pradžios portale spustelėkite kortelę „Teisės aktai ir praktika“, tada – „Apeliacija“.
 • Pradžios portale eikite į „Internetinės paslaugos“.
 • Prisijungę prie „User Area“, eikite į valdiklio „Internetinės prašymo formos“ puslapį.

Kas gali pateikti apeliaciją?

Teikiant apeliaciją, su sistema yra susiję du subjektai:

 • apeliantas – tai asmuo arba juridinis subjektas, kuris yra tam tikros intelektinės nuosavybės teisės turėtojas ir jam suteiktas konkretus savininko identifikacinis numeris. Apeliaciją gali pateikti tik ta šalis, kurio atžvilgiu EUIPO priėmė nepalankų sprendimą;
 • atstovas – tai subjektas, kuriam leista veikti intelektinės nuosavybės teisių turėtojo vardu. Atkreipkite dėmesį į tai, kad su ESPŽ ir RBD susijusiais atvejais atstovavimas yra būtinas, kai apeliantas yra EEE nepriklausančios valstybės pilietis arba įmonė.

Apeliacijos pateikimo etapai

Jeigu EUIPO anksčiau jums yra suteikusi savininko arba atstovo identifikacinį numerį, jūsų informacija automatiškai bus įtraukta į atitinkamas skiltis – „Apeliantai“ arba „Atstovai“.

Jeigu jums suteiktas asmeninis referencinis numeris, pagal kurį galima pasitikrinti, galite įvesti jį kortelėje „Referenciniai duomenys“ (Reference).

Atminkite, kad informacijos žymos yra skirtos palengvinti darbo eigos vykdymą ir padėti suprasti teikimą elektroniniu būdu bei jo specifikacijas.

 

 • Informacija apie ginčijamą sprendimą

  Jūs galite užpildyti e. apeliacijos formą dėl su prekių ženklais susijusių sprendimų arba dėl su dizainu susijusių sprendimų.

  Abiem atvejais iš išskleidžiamojo sąrašo pasirinkite „Ginčijamo sprendimo“ rūšį ir įrašykite sprendimo numerį.

  Pastaba. Jūsų sprendimą priėmusio subjekto numeris gali būti skirtingo formato ir tai priklauso nuo sprendimo rūšies. Kiekvienu atveju sistema pateiks pavyzdį, kuriuo galėsite vadovautis.

 • Pridėti naują apeliantą

  Apeliantą galima pridėti dviem skirtingais būdais.

  Kaip pridėti esamą apeliantą

  Įrašykite apelianto vardą ir pavardę (pavadinimą), tuomet pamatysite esamų apeliantų sąrašą; jame pasirinkite norimą apeliantą ir spustelėkite „Įkelti“. Ekrane pamatysite apelianto duomenis; norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką „Pridėti“.

  Kaip pridėti naują apeliantą

  1. Spustelėkite mygtuką „Sukurti naują“ ir rankiniu būdu įveskite duomenis.
  2. Išskleidžiamajame meniu pasirinkite pareiškėjo rūšį.
  3. Užpildykite kitus formos laukelius (privalomi laukeliai pažymėti žvaigždute*).
  4. Norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką „Pridėti“.

  Pastaba. Apeliantas gali būti EEE valstybėje registruotas pilietis arba įmonė. Vadovaujantis ESPŽR 92 straipsniu, atstovavimas privalomas su ESPŽ susijusiais atvejais ir kai apeliantas yra EEE nepriklausančios valstybės pilietis arba įmonė. Su RBD susijusiais atvejais atstovavimas būtinas, kai apeliantas yra ES nepriklausančios valstybės pilietis arba įmonė.

 • Pridėti naują atstovą

  Atstovą galima pridėti dviem skirtingais būdais.

  Kaip pridėti esamą atstovą

  Įrašykite atstovo vardą ar pavardę, tuomet bus parodytas esamų atstovų sąrašas; jame pasirinkite norimą atstovą ir spustelėkite „Įkelti“. Ekrane pamatysite atstovo duomenis; norėdami tęsti, spauskite „Pridėti“.

  Kaip pridėti naują atstovą

  1. Spustelėkite mygtuką „Sukurti naują“ ir rankiniu būdu įrašykite duomenis.
  2. Išskleidžiamajame meniu pasirinkite atstovo rūšį.
  3. Užpildykite kitus formos laukelius (privalomi laukeliai pažymėti žvaigždute*).
  4. Norėdami tęsti, spustelėkite mygtuką „Pridėti“.

  Pasirinkus „Darbuotojo atstovas“, atsiras žymimasis langelis „Ekonominiai ryšiai“. Jeigu pažymėsite šį langelį, reikės užpildyti du papildomus laukelius: viename turėsite aprašyti savo ekonominius ryšius su apeliantu (pvz., darbuotojas arba verslo partneris), kitame – savo darbdavio vardą ir pavardę (pavadinimą). Fizinių arba juridinių asmenų vardu veikiantys darbuotojai privalo kartu su rinkmenomis pateikti pasirašytą įgaliojimą.

  Atstovas gali būti darbuotojas, praktikuojantis teisininkas arba EUIPO atstovas.

  Atsižvelgiant į atstovo rūšį, bus prašoma pateikti papildomos informacijos.

  • Jeigu jūs esate darbuotojas, įrašius savo asmens duomenis, sistema prašys pateikti įgaliojimą.

   Jūs galite „Pridėti“ įgaliojimą užpildę asmens duomenis arba spustelėti „Tęsti“ ir pridėti jį vėliau.

  Taip pat turėtumėte patikrinti, ar jūsų įmonė skiriasi nuo apelianto įmonės (pvz., palaiko tam tikrus ekonominius ryšius) ir nurodyti, koks (-ie) tai skirtumas (-ai), taip pat darbdavio vardą ir pavardę (pavadinimą).

  • Jeigu esate praktikuojantis teisininkas arba EUIPO atstovas, jūs taip pat turėsite galimybę „Sukurti“ asociacijos paskyrą; tuo tikslu turėsite užpildyti dar kelis papildomus laukelius, kaip antai „Asociacijos pavadinimas“ ir „Registracijos šalis“.

 • Procedūrų kalba

  Daugeliu atveju procedūrų kalbą automatiškai nustatys sistema. Vis dėlto išskirtiniais atvejais, tam neįvykus, sistema paprašys jūsų pasirinkti vieną kalbą.

 • Sprendimus galima užginčyti visiškai arba iš dalies

  Jeigu pasirinksite galimybę užginčyti sprendimą iš dalies, jums reikės procedūrų kalba įvesti tekstą į privalomą teksto laukelį.

 • Pagrindimas ir priedai

  Čia naudotojas turėtų pasirinkti ir įkelti failus, kurie skirti skilčiai „Pagrindimas“.

  Failus galite „Pridėti“ užbaigę pildyti formą arba galite spustelėti „Tęsti“ ir pridėti failus vėliau.

  Atminkite, kad pagrindimas turi būti pateiktas procedūrų kalba, o jeigu nepateiksite rašytinio pagrindimo per keturis mėnesius, apeliacija nebus priimta.

  Pastaba. Jeigu dokumentai bus pateikti ne teksto formatu, procedūros užtruks ilgiau.

  Taip pat galite įkelti priedus prie „Pagrindimų priedai“.

 • Parašas

  Užpildydami langelį „Vardas ir pavardė“ patvirtinate, kad patikrinote duomenis ir norite pasirašyti bei pateikti paraiškos formą.

 • Išsaugoti, atspausdinti ir atstatyti į pradinę būseną

  Galite „Išsaugoti“ e. apeliacijos formą savo „User Area“. Pildydami paraiškos formą, bet kuriuo metu galite išsaugoti jau užpildytą paraiškos dalį kaip juodraštį. Spustelėkite paraiškos dešinėje pusėje esantį mygtuką „Išsaugoti paraišką“. Juodraštį rasite skiltyje „Juodraščiai“ savo „User area“.

  Bet kuriame paraiškos pateikimo etape galite „Atspausdinti“ savo formą, kad galėtumėte ją peržiūrėti.

  Funkcija „Atstatyti“ – jeigu norite iš naujo pradėti pildyti paraišką, spustelėkite mygtuką „Atstatyti pradinę paraiškos formą“ ir visi jūsų anksčiau užpildyti laukeliai bus išvalyti, o informacija ištrinta.

 • Prieš pateikdami, patikrinkite savo apeliaciją

  Prieš spustelėdami „Pateikti“ ir „Mokėti“, jūs galite peržiūrėti savo „Apeliaciją“.

  Tame pačiame puslapyje, dar nepereidami prie mokėjimo etapo, galite „Išsaugoti“ „Apeliaciją“ PDF dokumento forma.

 • Mokėjimo būdas ir patvirtinimas

  Elektroninės apeliacijos pateikimo mokesčius galite sumokėti kreditine kortele, banko pavedimu arba pasinaudodami EUIPO einamąja sąskaita. Einamųjų sąskaitų savininkams EUIPO teikia internetinę paslaugą, suteikiančią galimybę atlikti visas einamųjų sąskaitų operacijas ir gauti su jomis susijusią informaciją.

  Atkreipkite dėmesį, kad jums nusprendus mokėti banko pavedimu, rekomenduojame nurodyti mokėjimo operacijos kodą, kuris padės atsekti jūsų mokėjimą.

  Spustelėjus mygtuką „Patvirtinti mokėjimą“ kitame lange, jūsų paraiška bus pateikta.

 • Kas vyksta pateikus paraiškos formą?

  Užbaigus paraiškos pateikimo procesą, gausite patvirtinimą, kad jūsų paraiška buvo sėkmingai pateikta, be to, atsiųstame pranešime apie patvirtinimą bus nurodytas oficialus paraiškos numeris. Norėdami susisiekti su tarnyba klausimais, susijusiais su jūsų apeliacija, galite naudoti savo apeliacijos numerį.

  Taip pat turėsite parsisiųsti viename PDF faile pateiktus oficialią sąskaitą ir patvirtinimą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad Tarnyba neišduoda gavimo patvirtinimo kopijų.

 • Sprendimų rūšių paaiškinimas

  Ginčijamų sprendimų rūšys: ESPŽ / Tarptautinė registracija

  • ESPŽ nagrinėjimas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Nagrinėjimo skyriaus sprendimo neregistruoti jūsų paraiškos dėl ESPŽ.
  • Protestas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Protesto skyriaus sprendimo.
  • Anuliavimas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Anuliavimo skyriaus sprendimo.
  • Tarptautinės registracijos nagrinėjimas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Nagrinėjimo skyriaus sprendimo nesuteikti apsaugos nuorodai į ES pagal Madrido sistemą. Visų pirma tai sprendimai, kuriais atsisakoma suteikti apsaugą remiantis absoliučiu pagrindu, taip pat formaliais trūkumais pagrįsti sprendimai dėl kolektyvinių ženklų, dėl nenurodytos antros kalbos, dėl prašymų pripažinti pirmenybę ir atstovo skyrimo.
  • Tarptautinė paraiška: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kai EUIPO veikia kaip kilmės tarnyba pagal Madrido sistemą. Visų pirma prie šių sprendimų priskiriami sprendimai nepersiųsti jūsų tarptautinės paraiškos PINO, taip pat sprendimai, susiję su persiuntimo mokesčiu, prašymais pripažinti pirmenybę, formalumais, kaip antai teisės būti atstovu suteikimu, aprašymu, nepakankamai aiškia prekių ir paslaugų specifikacija, nepateikta ženklo transliteracija ir vertimo problemomis.
  • ESPŽ tolesnė nuoroda: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos, veikiančios kaip kilmės tarnyba, sprendimo, susijusio su prašymu išplėsti tarptautinės registracijos galiojimo teritoriją. Visų pirma prie šių sprendimų priskiriami sprendimai, susiję su formaliais trūkumais, kaip antai naudota netinkama forma, nenurodyta registracija, kuria pagrįstas prašymas, prekių ir paslaugų sąrašo trūkumais, teisės būti atstovu skyrimo klausimais, nepateiktu vertimo įgaliojimu, vartojama kita nei pirminėje tarptautinėje paraiškoje kalba.
  • Įrašymas: pasirinkite šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl sprendimo, kuriuo visų pirma buvo atmestas kuris nors iš šių prašymų: prašymai dėl visiško ar dalinio perdavimo, pagal ESPŽR 44 straipsnį pateiktos paraiškos dėl padalijimo, prašymai pripažinti pirmenybę po registracijos, prašymai panaikinti pirmenybę, prašymai dėl daiktinių teisių įregistravimo, prašymai panaikinti daiktines teises, prašymai dėl prekių ženklo pakeitimo, dėl išieškojimo vykdymo procese įregistravimo, licencijos įregistravimo, pakeitimo, atnaujinimo ir kt.
  • Bendras įgaliojimas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo atmestas bendras įgaliojimas, pateiktas dėl darbuotojo, siekiančio atstovauti savo darbdaviui su ESPŽ susijusiais klausimais.
  • Prašymas leisti susipažinti: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo atmesta paraiška susipažinti su failais, susijusiais su ESPŽ registru.
  • Atstovas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo atsisakyta įtraukti atstovą į profesionalių ESPŽ atstovų sąrašą.

  Ginčijamų sprendimų rūšys: RBD

  • RBD nagrinėjimas / Visiškai atmesta: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Dizainų skyriaus sprendimo visiškai atmesti jūsų paraišką dėl RBD.
  • RBD nagrinėjimas / Iš dalies atmesta sudėtinė paraiška: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Dizainų skyriaus sprendimo, kuriuo atsisakyta įregistruoti kai kurias jūsų sudėtinės paraiškos dėl RBD dalis.
  • RBD pripažinimas negaliojančiu: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Negaliojimo skyriaus sprendimo.
  • RBD / Tarptautinė registracija: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Dizainų skyriaus sprendimo neapsaugoti nuorodos į ES pagal Hagos sistemą.
  • RBD įrašymas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo buvo atmesti visų pirma šie prašymai: prašymai dėl visiško perdavimo, dalinio perdavimo, daiktinių teisių įregistravimo, daiktinių teisių panaikinimo, išieškojimo vykdymo procese įregistravimo, licencijos įregistravimo, atnaujinimo ir kt.
  • RBD bendras įgaliojimas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo nepriimamas bendras įgaliojimas, pateiktas dėl darbuotojo, siekiančio atstovauti savo darbdaviui su RBD susijusiais klausimais.
  • Prašymas leisti susipažinti su RBD: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo atmesta paraiška susipažinti su failais, susijusiais su RBD registru.
  • RBD atstovas: rinkitės šį variantą, jeigu norite pateikti apeliaciją dėl Tarnybos sprendimo, kuriuo atsisakyta įtraukti atstovą į profesionalių RBD atstovų sąrašą.
 
This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.