Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

Kaip tvarkyti, kurti ir taisyti terminus savo sąraše

Ši skiltis sukurta taip, kad galėtumėte lengvai tvarkyti ir taisyti terminus savo sąraše.

Ekrano kairėje pusėje matysite korteles „Veiksmai“ ir „Pridėti terminus“, kuriomis naudodamiesi galite susikurti terminų sąrašą ir prisijungti prie „Fast Track“.

 • Veiksmai

  Naujas
  Norėdami susikurti naują terminų sąrašą, spustelėkite „Naujas“. Šiuo pirmuoju etapu turite pasirinkti norimą kalbą, kuria tvarkysite savo sąrašą ir kuri gali būti viena iš 23 ES kalbų, tuomet nurodyti savo sąrašo pavadinimą.

  Parsisiųsti
  Norėdami savo sąrašą parsisiųsti į kompiuterio išorės dokumentą, spustelėkite „Parsisiųsti“. Iškylančiajame langelyje pasirinkite formatą, kuriuo norite parsisiųsti sąrašą (.txt ar .csv), ir kompiuterio vietą, kurioje norite jį peržiūrėti.

  Išsaugoti
  Norėdami pasirinktus prekių ir paslaugų sąrašus išsaugoti savo „User Area“ administratoriaus lauke, spustelėkite „Išsaugoti“. Atkreipkite dėmesį, kad sistema dokumentus automatiškai išsaugo kas 10 minučių.

  Kodėl jums reikia būti prisijungus prie sistemos?
  Kadangi jūsų sąrašai išsaugoti tik „User Area“, norėdami savo sąrašą išsaugoti arba kopijuoti turite būti prisijungę prie sistemos.

  Sistema apie tai, kokios funkcijos negalimos neprisijungusiems naudotojams, informuos iškylančiąja žinute: „Ši funkcija galima tik prisijungusiems naudotojams. Jei norite tęsti, prisijunkite“.

  Be to sistema taip pat informuos jus apie prarandamus duomenis: „Atkreipkite dėmesį, kad prarasite visą ankstesnio sąrašo informaciją. Kad informacijos neprarastumėte, patariame savo dabartinį sąrašą parsisiųsti, o tada iš naujo importuoti ir taip išsaugoti savo darbą.“

  Kopijuoti
  norėdami padaryti pasirinkto sąrašo kopiją, pasirinkite „Kopijuoti“. Iškylančiojo lango lauke„Naujas sąrašo pavadinimas“ įveskite naują pavadinimą. Atkreipkite dėmesį, kad norėdami padaryti kopiją, sąrašą iš pradžių turite išsaugoti.

  Vertimas
  savo sąrašą galite išversti į vieną iš 23 ES kalbų. Iš pradžių išskleidžiamajame meniu nurodykite kalbą, į kurią norite versti, tada nurodykite kur savo kompiuteryje norite išsaugoti vertimą.

  Eksportuoti į e. paraišką
  Pasirinkite šią parinktį, jei norite prekių ir paslaugų sąrašą eksportuoti į elektroninę paraišką. Sistema parodys galimas parinktis. Kai pažymėsite parinktį, jūsų sąrašas bus perkeltas į naująją e. paraišką.

  Importuoti failą su prekių ir paslaugų sąrašu
  Įkeliamo failo kalba turi būti tokia pati kaip ir sąrašo. Priimami TXT, CSV ir XLS formato failai.

 • Pridėti terminus

  Rankiniu būdu
  Šioje kortelėje tam tikrą terminą prie savo sąrašo galite pridėti rankiniu būdu. Pasirinkite klasę ir prekių tipą, atskirdami juos kabliataškiais (;), arba pridėkite savo prekių ir paslaugų sąrašą, pasirinkdami klasę ir įkeldami sąrašą į tekstinį lauką.

  Į sąrašą įtraukę terminus arba patį sąrašą, spustelėkite „OK“ (gerai). Prasidės patvirtinimas.

  Ieškoti
  Naudodamiesi šia funkcija, galite įrašyti terminus paieškos langelyje, naršyti po visas suderintoje duomenų bazėje nurodytas prekes ir paslaugas ir pasirinkti norimus variantus.

  Importuoti
  Jei jau susikūrėte prekių ir paslaugų sąrašą ir norite jį importuoti, pirmiausia turite pasirinkti rinkmeną savo kompiuteryje ir spustelėti „OK => Run validation => Display list (validated)“ (gerai => Pradėti tvirtinimą => Rodyti sąrašą (patvirtinta)).

  Įkeldami rinkmeną į savo sąrašo sudarymo priemonės programą, turite žinoti du svarbius dalykus:

  1. rinkmena, kurią norite įkelti, turi būti parengta ta pačia kalba kaip ir kalba, kuria pasirinkote kurti savo sąrašą;
  2. savo sąrašą galite įkelti txt arba csv formatais. To nepadarius bus rodomi įvairūs klaidų pranešimai, informuojantys, kad rinkmenos pateiktos netinkamu formatu (žr. pirmiau pateiktą informaciją).

  35 ir 37 klasės pagelbiklis
  Galite lengvai automatiškai susikurti savo 35 ir 37 klases pagal savo anksčiau pasirinktus terminus.

  Jei turite savo terminą susieti su vieną iš šių paslaugų – mažmeninė prekyba, techninė priežiūra ir remontas, įrengimas arba didmeninė prekyba, ši priemonė padės jums automatiškai sukurti tiek su 35 klase, tiek su 37 klase suderinamus naujus terminus.

  1. Pirmiausia pasirinkite naują klasę, kurią norite automatiškai sukurti, tuomet – paslaugą.
  2. Pasirinkite savo naudotas klases, iš kurių norite automatiškai sudaryti sąrašą, arba naršykite suderintoje duomenų bazėje.
   Sistema nurodys, ar jūsų klasės suderinamos su 35 ir 37 klasėmis.
  3. Norėdami peržiūrėti savo sudarytą sąrašą, spustelėkite „OK“ (gerai).
 • Sąrašo sudarymo priemonės funkcijos

  Taisyti terminą
  Užvesdami pelės žymeklį ant termino matysite piktogramą „Taisyti“. Tai galite padaryti rankiniu būdu.

  Perkelti terminą
  Savo sąrašo terminų eiliškumą galite pakeisti spustelėdami ant termino tuščios vietos ir nutempdami jį į norimą vietą.

  Peržiūrėti termino kelią suderintoje duomenų bazėje
  Naudokitės šia funkcija norėdami matyti savo prekių ir paslaugų pasirinkimo kelią pagal suderintos duomenų bazės taksonomiją.

  Patikrinti kitose duomenų bazėse
  Naudokitės šia funkcija norėdami patikrinti, ar jūsų terminas jau yra kitose prieinamuose sąrašuose ar duomenų bazėse. Atkreipkite dėmesį, kad šio patikrinimo rezultatai yra tik informacinio pobūdžio, ir, kadangi mes kitų šaltinio neadministruojame, užtikrinti, kad jie yra tikslūs negalime.

  Automatinis klasės antraštės nustatymas
  Sudarydama jūsų sąrašą, sistema gali automatiškai nustatyti, ar jūs naudojate klasių antraštes, ir neprarandant taikymo srities pasiūlyti atitinkamus terminus. Šiuos pakeitimus galite arba priimti, arba atmesti.


  Filtro rodiniai
  Ši funkcija leidžia tvarkyti savo sąrašą filtruojant terminus pagal patvirtinimo statusą (žalias, oranžinis, juodas ir raudonas).

 • Teisingi ženklai
  Pavadinimas Ženklas Pavyzdys
  Raidės a–z A–Z Transporto priemonių dalys ir priedai
  Skaičiai 0–9 MP3 grotuvai
  Brūkšnys - (asci kodas 045) Non-alcoholic beverages
  Kampiniai skliaustai < > Šratasvydžiai> 0,5 džaulio
  Pasvirasis brūkšnys / Vaizdo grotuvai / įrašymo prietaisai
  Žvaigždutė * Drabužiai*
  Skliaustai ( ) Mokymo vadovėliai (vadovai)
  Riestiniai skliaustai { } Skriejikai {mašinų dalys}
  Laužtiniai skliaustai [ ] Emaliai [lakai]
  Dvitaškis : (asci kodas 058) Paslaugos susijusios su: elektrinėmis ir elektroninėmis grandinėmis, komponentais
  Kablelis , Kukurūzų miltai, maltozė
  Vienguba kabutė ' (asci kodas 039) Painters' brushes
  Kabliataškis (neleistinas graikų k.) ; (asci kodas 059) Branduoliniai reaktoriai; Liejimo formų gaminimo mišiniai
  Taškas per vidurį (leistinas tik graikų k.) · (ascii kodas 250) Καρυκεύματα· Μαγειρικά βότανα
Siekdami svetainės naudojimo patogumo techninės funkcijoms patobulinti naudojame slapukus. Taip pat naudojame analitiką. Čia rasite daugiau informacijos