Eiti į pradžios puslapį
EUIPO
Apsaugokite savo prekių ženklus ir dizainą Europos Sąjungoje

Apsaugokite savo intelektinę nuosavybę Europos Sąjungoje

Nicos klasifikacija (prekių ženklai)

Nicos klasifikacija – tai prekių ir paslaugų klasifikavimo Europos Sąjungos prekių ženklų paraiškose sistema. Ją sudaro 45 klasės.

Nicos klasifikacijos 1–34 klasės skirtos prekėms, o 35–45 klasės – paslaugoms. Kiekviena klasė turi antraštę, kurioje nurodoma bendro pobūdžio informacija apie toje klasėje esančias prekes ar paslaugas. Pavyzdžiui, 25 klasės antraštė yra „Drabužiai, apranga, avalynė, galvos apdangalai", o 15 klasės – „Muzikos instrumentai".

Kiekvieną klasę sudaro rinkinys sąvokų, padedančių geriau apibrėžti ES prekių ženklo paraiška saugotinas prekes ar paslaugas. ES prekių ženklo paraiškoje nurodant prekes ir paslaugas pareiškėjams primygtinai rekomenduojama naudoti Nicos klasifikacijos sąvokas. Taip jie paspartina registracijos procedūrą, kuri priešingu atveju būtų lėtesnė, nes reikėtų išversti pateiktas sąvokas. Vartojant tokius bendrinius terminus pagerėja paieškos ES prekių ženklo duomenų bazėse galimybės ir užtikrinamas didesnis skaidrumas.

Paiešką Nicos klasifikacijoje galima atlikti naudojantis sąveikia paieškos priemone TMclass. Ši priemonė prieinama visomis oficialiosiomis ES kalbomis, taip pat kinų, japonų, korėjiečių, rusų ir turkų kalbomis.

Verta paminėti, kad ES prekių ženklo paraiškoje nurodytą pradinį prekių ir paslaugų sąrašą galima apriboti, bet ne išplėsti. Kitaip tariant, į paraišką negalima įtraukti jokių papildomų prekių, paslaugų ar klasių, nei iš pradžių nurodyta.

Pildydami paraišką galite nurodyti bet kiek klasių, bet paraiškos mokestis (850 EUR) apima tik vieną klasę. Jei nurodote daugiau klasių, už kiekvieną iš jų mokate papildomą mokestį.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.