Paraiškų teikimo ir registracijos procedūra
- užpildyti e. paraišką Naudotojo skiltyje,
- paštu,
- per kurjerio tarnybą.
Be to, vieną iš penkių Tarnybos kalbų – anglų, prancūzų, vokiečių, italų arba ispanų – būtina nurodyti kaip antrąją kalbą. Antroji kalba turi skirtis nuo pirmosios pasirinktos kalbos; tai bus galimų protesto ir (arba) anuliavimo bylų nagrinėjimo kalba.
Dėl konkrečios rinkmenos korespondencija visada turi būti pateikiama vienu iš šių būdų:
- Naudotojo skiltis
- paštu,
- per kurjerio tarnybą,
- asmeniškai*.
* Pateikimas asmeniškai – užpildykite ir turėkite su savimi mūsų Dokumentų pateikimo patvirtinimą (po dvi kopijas kiekvienam dokumentui, kurį norite pateikti). Pažymėtina, kad nuo 2017 m. spalio 1 d. jokių dokumentų, susijusių su ES prekių ženklais, asmeniškai pateikti nebegalima. Bus laikoma, kad tokie asmeniškai pristatyti dokumentai nebuvo gauti.
Jei dokumento versijos anglų ir kitomis kalbomis skiriasi ar neatitinka viena kitos, pirmenybė teikiama tekstui anglų kalba.
Daugiau informacijos galima rasti DUK apie naująjį ES prekių ženklų reglamentą.
Labai svarbu paraišką pateikti dėl prekių ir paslaugų klasių, susijusių su jūsų verslu, nes tai turės tiesioginės įtakos tam, kiek bus apsaugotas jūsų ES prekių ženklas.
Daugiau informacijos apie Nicos klasifikaciją galima rasti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) svetainėje http://www.wipo.int.
Prieš pateikdami paraišką vartotojai gali:
- atlikti paiešką suderintoje duomenų bazėje pasinaudodami Tarnybos įrankiu „TMclass“,
- naudotis Prekių ir paslaugų sąrašo sudarymo priemone, kuri padės jiems kurti savo prekių ir paslaugų sąrašą pagal suderintą duomenų bazės terminiją.
Jei norėtumėte pridėti naujų prekių ir (arba) paslaugų klasių po savo ES prekių ženklo paraiškos registracijos, turite pateikti naują ES prekių ženklo paraišką ir nurodyti naujas klases, kurias norėtumėte įtraukti.
Daugiau informacijos apie prekių ir (arba) paslaugų klases.
Ženklo atvaizdo pakeitimų klausimą tarnyba reglamentuoja labai griežtai. Išsamesnės informacijos galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnio „Formalumai“ 15 punkte.
- Mokėjimas iš anksto. Jei mokate iš einamosios sąskaitos, reikės jūsų sutikimo, kad pinigai būtų nurašyti nedelsiant. Jei mokate banko pinigų pervedimu, pervedimą turėsite atlikti iškart po paraiškos pateikimo. Įveskite pranešime pateiktą sandorio bankinį kodą.
- Užpildykite parengtą formą, kuri turi būti pateikta jūsų bankui (ją galima rasti jūsų patvirtinimo pranešime, kurį gaunate pateikę paraišką).
- Norėdami laikytis „Sparčiosios procedūros“ sąlygų*, pasirinkite atitinkamas prekes ir paslaugas (daugiau informacijos pateikiama Suderintos duomenų bazės apraše).
*Jei per nagrinėjimo procedūrą nenustatoma jokių prieštaravimų, jūsų dokumentai bus peržiūrėti greičiau.
Daugiau informacijos apie visą registracijos procesą, įskaitant procesą iki paskelbimo.
Papildoma informacija:
- nuosavybė (kortelė „Pareiškėjai iš EEE nepriklausančių šalių“),
- profesionalus atstovavimas.
ES prekių ženklų reglamento 7 straipsnyje išvardyti Absoliutūs atsisakymo registruoti pagrindai. Prekių ženklo paraiškos, kurios nėra atmetamos šiame etape, yra paskelbiamos. Žr. visą registracijos eigą.
Absoliučius atsisakymo registruoti pagrindus būtina atskirti nuo santykinių atsisakymo registruoti pagrindų, kurie yra nagrinėjami tik tuomet, kai paskelbus ESPŽ paraišką kokia nors trečioji šalis, remdamasi prieštaravimu dėl vienos ar kelių ankstesnių teisių (kaip antai ankstesnis prekių ženklas), pateikia vieną ar daugiau protestų.
EUIPO ex officio santykinių atsisakymo registruoti pagrindų nenagrinės. Jais gali remtis tik trečiosios šalys per protesto arba registracijos anuliavimo procedūrą po ES prekių ženklo įregistravimo. Norėdami sužinoti apie atitinkamus mokesčius ir pamatyti skirtumus, puslapyje „Registracijos procesas“ pasirinkite kortelę „protestas“.
Anksčiau įgytos teisės, kurios nurodomos proteste arba prašyme registraciją pripažinti negaliojančia, apsunkina ES prekių ženklo registraciją, net jeigu jos galioja tik vienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje. Vis dėlto atvejų, kai paraiška turi būti atmesta, nes ženklas neturi skiriamojo požymio, yra aprašomasis arba tapęs bendriniu terminu tik vienoje iš Europos Sąjungos kalbų (kuri nėra viena iš pagrindinių pasaulio prekybos kalbų), pasitaiko retai. Tokiais atvejais, EUIPO vykdant protesto arba prekių ženklo pripažinimo negaliojančiu procedūrą, bus sudarytos plačios galimybės pasiekti taikų susitarimą.
Daugiau informacijos apie ES prekių ženklo naudojimą ir apsaugą.
Jei ES prekių ženklas nustoja galioti, jį galima paversti tokiais prekių ženklais, kurie galioja tam tikrose valstybėse narėse. Pavertimas ypač naudingas siekiant įveikti galimas su ESPŽ vientisumu susijusias problemas.
Pvz., jei registruojant Europos Sąjungos prekių ženklą susiduriama su problema tik vienoje ar tam tikrose šalyse dėl absoliučių pagrindų arba dėl protesto, pagrįsto anksčiau galiojusia teise tik vienoje ar tam tikrose šalyse, ESPŽ paraiškos teikėjas gali pateikti ESPŽ pavertimo paraišką ir pateikti individualaus nacionalinio prekių ženklo paraišką šalyse, kuriose šie apribojimai nebūtų taikomi.
Tarptautinę registraciją galima paversti ES valstybių narių nacionalinėmis prekių ženklo paraiškomis ir Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) Madrido susitarimo arba Madrido protokolo susitariančiųjų šalių nuoroda.
Daugiau informacijos galima rasti Gairių E dalies „Registro tvarkymo operacijos“ 2 skirsnyje „Pavertimas“.
Atliekant keitimą, centralizuotai užginčytą ženklą galima paversti tiesiogine ESPŽ paraiška, tačiau galimybė ES nuorodą paversti nacionalinėmis paraiškomis nenumatyta.
Daugiau informacijos apie pavertimo principus ir formalumus galima rasti Gairių E dalies „Registro tvarkymo operacijos“ 2 skirsnyje „Pavertimas“ ir M dalyje „Tarptautiniai ženklai“.
Mūsų išplėstinė forma parengta taip, kad būtumėte informuojami, kada jūsų paraiška nagrinėjama pagal „Sparčiąją procedūrą“, o kada – ne. Jeigu jūsų paraiška neatitinka bent vienos „Sparčiosios procedūros“ sąlygos, formoje bus rodomas atitinkamas pranešimas. Tuomet galite nuspręsti, ar atlikti formoje nurodytus pataisymus, ar tiesiog pateikti paraišką įprasta tvarka. Įprasta tvarka nagrinėjamos paraiškos paprastai paskelbiamos per 8–11 savaičių nuo mokesčio sumokėjimo.
Jeigu jūsų prekių ženklo paraiška atitinka „Sparčiosios procedūros“ sąlygas, virš savo prekių ženklo paraiškos nagrinėjimo terminų juostos, kuri rodoma „eSearch plus“, matysite „Sparčiosios procedūros“ logotipą.
Žr. išsamų „Sparčiosios procedūros“ sąlygų sąrašą.
Identifikacinis numeris yra Tarnybos paskirtas numeris, pagal kurį atpažįstami pareiškėjai ir atstovai.
Kai EUIPO pareiškėjui ar atstovui suteikia identifikacinį numerį, būsimose paraiškose pakanka nurodyti tą identifikacinį numerį ir pareiškėjo ir (arba) atstovo pavardę ar pavadinimą.
Jeigu identifikacinio numerio nėra, būtina užpildyti visus su pareiškėjais ir (arba) atstovais susijusius laukelius.
- sukurdami žiniatinklio paskyrą Naudotojo skiltis,
- pasinaudodami mūsų išplėstine forma.
- tokie žymenys gali padėti atskirti vienos įmonės prekes ar paslaugas nuo kitos įmonės prekių ar paslaugų ir
- tokie žymenys vaizduojami taip, kad kompetentingos institucijos ir visuomenė galėtų aiškiai ir tiksliai nustatyti apsaugos aspektą.
Europos Sąjungos prekių ženklo įgyvendinimo reglamente nustatytos konkrečios taisyklės ir reikalavimai, kurie taikomi dažniausiai pasitaikančioms prekių ženklų rūšims.
Daugiau prekių ženklų ir jų rūšių pavyzdžių rasite mūsų svetainėje.
- tik vaizdiniai elementai,
- žodinių ir vaizdinių ar kitokių grafinių elementų derinys,
- žodiniai nestandartinio šrifto elementai,
- spalvoti žodiniai elementai,
- žodiniai elementai, užrašyti daugiau nei vienoje eilutėje,
- ne ES kalbų abėcėlių raidės,
- žymenys, kurių neįmanoma atkurti rašant klaviatūra,
- išvardytų elementų deriniai.
Daugiau informacijos apie ES prekių ženklų teisinę informaciją.

Pareiškimas turėtų būti aiškus ir vienareikšmis, pvz., „Atsiimu ES prekių ženklo paraišką Nr. XYZ“.
Tarnyba neturi spausdintos prašymo atsiimti ES prekių ženklo paraišką versijos, todėl taip pat galima siųsti pranešimą iš savo Naudotojo skilties arba laišku (e. pašto žinutės nepriimamos).
Europos Sąjungos prekių ženklų reglamente pateikiamos konkrečios kolektyvinių ženklų apsaugos nuostatos. Nuoroda, pagal kurią atpažįstama prekių ar paslaugų geografinė kilmė, nėra kliūtis registruoti kolektyvinį ženklą. Priešingai yra su individualiu ES prekių ženklu – tokia geografinė nuoroda negali būti registruota.
Kolektyvinio ženklo pareiškėjas turi pateikti ženklo naudojimo taisykles per 2 mėnesius nuo paraiškos padavimo datos.
Daugiau informacijos galima rasti Europos Sąjungos prekių ženklų reglamento 74–82 straipsniuose ir Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 4 skirsnio „Absoliutūs atsisakymo registruoti pagrindai“ 15 skyriuje „Europos Sąjungos kolektyviniai ženklai“.
Daugiau informacijos apie mokesčių skirtumus galima rasti puslapyje, kuriame kalbama apie tiesiogiai EUIPO mokėtinus mokesčius.
„Konvencijos pirmumo“ teisė yra laiko požiūriu apribota teisė, atsirandanti pirmą kartą įprasta tvarka pateikus paraišką dėl prekių ženklo. Įprastinis paraiškos pateikimas valstybėje – tai bet koks paraiškos pateikimas, leidžiantis nustatyti datą, kada paraiška buvo pateikta atitinkamoje valstybėje, kad ir kokie sprendimai dėl paraiškos būtų priimti vėliau (Paryžiaus konvencijos 4 straipsnio 3 dalis). Prašymą galima pateikti per 6 mėnesius nuo pirmojo paraiškos pateikimo.
Prašymas pripažinti pirmumo teisę turi būti pateiktas kartu su ES prekių ženklo paraiška arba atskirai tą pačią dieną, kaip ir ESPŽ paraiška. Daugiau informacijos apie prašymų pripažinti „konvencijos pirmumo teisės“ principus ir formalumus galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnio „Formalumai“ 15 punkte „Konvencijos pirmumo teisė“, taip pat specialiame skirsnyje „DUK apie teisinę reformą“.
Būtina atsižvelgti į tai, jog Tarnyba paskelbs prašymą suteikti pirmumo teisę „kaip pateikta“, t. y. Tarnyba netvirtins prašymo suteikti pirmumo teisę pagrįstumo.
Daugiau informacijos apie įrodymus, kuriuos reikia pateikti (atitinkamos pirmosios paraiškos kopija, kalba ir terminai) teikiant prašymą pripažinti pirmumo teisę ar pirmaeiliškumą galima rasti Tarnybos vadovo 2005 m. birželio 1 d. sprendime Nr. EX-05-5.
Išsamesnės informacijos galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnyje „Formalumai“.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip į savo internetinę paraišką įtraukti prašymą pripažinti pirmumo teisę, atsidarykite išplėstinę formą.
Daugiau informacijos apie prašymų suteikti parodos pirmumo teisę principus ir formalumus galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnio „Formalumai“ 16 punkte „Parodos pirmumo teisė“.
Daugiau informacijos apie prašymų pripažinti pirmaeiliškumą principus ir formalumus galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnio „Formalumai“ 17 punkte „Pirmaeiliškumas“.
Daugiau informacijos apie patvirtinamąją informaciją, pateiktiną su prašymu pripažinti pirmumo teisę ar pirmaeiliškumą, galima rasti Tarnybos vadovo 2005 m. birželio 1 d. sprendime Nr. EX-05-5.
Išsamesnės informacijos galima rasti Gairių B dalies „Nagrinėjimas“ 2 skirsnyje „Formalumai“.
Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip į savo internetinę paraišką įtraukti prašymą pripažinti pirmaeiliškumą, atsidarykite išplėstinę formą.
Pirmaeiliškumas pagal ES prekių ženklų reglamentą reiškia vien tai, kad, jeigu Europos Sąjungos prekių ženklo savininkas atsisako ankstesnio prekių ženklo arba leidžia pasibaigti jo galiojimo laikui, laikoma, jog jis ir toliau naudojasi tokiomis teisėmis, kokias turėtų, jeigu ankstesnio prekių ženklo registracija galiotų toliau.
Pažymėtina, kad prašymą pripažinti pirmaeiliškumą galima pateikti tik dėl ankstesnės registracijos, o ne dėl ankstesnės paraiškos.
Įregistravus ES prekių ženklą, savininkui bus suteiktos išimtinės teisės į jį. ES prekių ženklo suteikiamos teisės turės pirmenybę trečiųjų šalių atžvilgiu nuo prekių ženklo registracijos paskelbimo dienos.
Daugiau informacijos apie ES prekių ženklų registracijos procedūrą galima rasti puslapyje „Registracijos procesas“.
- paraiškos nagrinėjimas,
- protestas (tik jei dėl ES prekių ženklo paraiškos pateiktas protestas),
- registracija.
Registracijos galiojimo pratęsimo prašymą galima pateikti internetu užpildant galiojimo pratęsimo prašymo formą.
Daugiau informacijos apie ES prekių ženklų galiojimo pratęsimą galima rasti:
- Gairių E dalies „Registro tvarkymo operacijos“ 4 skirsnyje „Galiojimo pratęsimas“,
- svetainės puslapyje „Tvarkymas“ ir
- skiltyje „Galiojimo pratęsimas“.
Kad prekių ženklas būtų užregistruotas, jis turi turėti būdingą skiriamąjį požymį, t. y. jį turi būti galima atskirti, jis negali būti aprašomojo pobūdžio ir jo negali sudaryti kasdienėje kalboje bendriniais tapę žodžiai ar ženklai. Tačiau, nukrypstant nuo šios taisyklės, ženklo registracija galima, jei pareiškėjas pateikia įrodymų, kad ženklas įgijo skiriamąjį požymį dėl naudojimo. Šiuo atveju reikės įrodyti, kad bent pakankamai didelė atitinkamos visuomenės dalis ženklą suvokia kaip prekių ženklą (t. y. jie suvokia, kad paraiškoje nurodytas prekes pagamino ir paslaugas suteikė tam tikra konkreti įmonė).
Tarnyba prekių ženklo įgytą skiriamąjį požymį nagrinėja tik tuomet, kai to aiškiai paprašo pareiškėjas, ir niekada – savo iniciatyva. Teiginį dėl įgyto skiriamojo požymio reikia pateikti kaip papildomą teiginį arba kaip pagrindinį teiginį.
Daugiau informacijos rasite Gairėse.
Jei teikiate papildomą teiginį, paraiška bus nagrinėjama dviem etapais. Pirmiausia Tarnyba priims sprendimątik dėl paties ženklo skiriamojo požymio; kai bus priimtas galutinis sprendimas, ji nagrinės tik teiginį dėl įgyto skiriamojo požymio ir dėl šio aspekto priims oficialų sprendimą. Dėl kiekvieno sprendimo atskirai galima pateikti apeliaciją, laikantis atitinkamų jiems nustatytų terminų.
Pareiškėjas pats sprendžia, kokio tipo teiginį pateikti. Tai priklauso nuo jo (jos) interesų, pvz., registracijos procedūrų greitumo, sunkumų renkant įrodymus reikalavimui dėl skiriamojo požymio, įgyto dėl naudojimo, pagrįsti arba net tai, ar svarbu, kad būtų priimtas galutinis sprendimas dėl ženklo būdingo skiriamojo požymio.
Daugiau informacijos rasite Gairėse.
Teiginius galima pateikti registracijos paraiškoje arba tol, kol nesibaigė laikotarpis, per kurį reikia pateikti pastabas atsakant į pirmąjį Tarnybos prieštaravimo raštą.
Pateikti teiginį nepakanka; turi būti aiškiai ir tiksliai nurodyta, koks tai teiginys: pagrindinis ar papildomas. Jei teiginio tipas neaiškus, Tarnyba išsiųs trūkumų raštą ir nurodys, per kiek laiko pareiškėjas turi patikslinti teiginio tipą.
Daugiau informacijos rasite Gairėse.
Jei pareiškėjas pateikia pagrindinį teiginį atsakydamas į pirmąjį prieštaravimo raštą, bet tuo pačiu metu nepateikia įrodymų, Tarnyba parengia pranešimą, kuriame pareiškėjo prašoma per 2 mėnesius pateikti įrodymus.
Šiame puslapyje pateikti klausimai ir atsakymai naudojami tik informaciniais tikslais ir nėra teisinė nuoroda. Daugiau informacijos ieškokite Europos Sąjungos prekių ženklų ir Bendrijos dizaino reglamentuose arba prekių ženklų / dizaino rekomendacijose.
Daugiau informacijos apie tai, kaip tarnyba tvarko jūsų asmens duomenis, rasite pareiškime dėl duomenų apsaugos.