Starptautiskā reģistrācija
Šī sistēma rūpnieciskā dizainparauga īpašniekam dod iespēju iegūt dizainparauga aizsardzību visu līgumslēdzēju pušu teritorijās, iesniedzot WIPO Starptautiskajā birojā vienu pieteikumu vienā valodā un samaksājot vienu nodevu komplektu vienā valūtā (Šveices frankos).
Hāgas vienošanās sastāv no diviem dažādiem “aktiem” — Hāgas 1960. gada akta un Ženēvas 1999. gada akta. Abi akti sastāv no atšķirīgiem juridisku noteikumu kopumiem. Principā valsts var brīvi izvēlēties aktu, kuram tā vēlas pievienoties. Tomēr starptautiskas starpvaldību organizācijas, piemēram, EUIPO, var kļūt tikai par Ženēvas akta dalībniecēm. Ženēvas akts sāka pilnībā darboties 2004. gada 1. aprīlī. Eiropas Savienība pievienojās Ženēvas aktam 2007. gada 24. septembrī, un attiecībā uz ES akts stājās spēkā 2008. gada 1. janvārī.
Plašākai informācijai par Ženēvas akta līgumslēdzējām pusēm, lūdzu, skatiet WIPO tīmekļa vietni.
Pievienošanās arī nozīmē, ka starptautisko reģistrāciju var attiecināt uz ES. Ja EUIPO nenoraida starptautisko reģistrāciju, tai ir tāds pats spēks ES teritorijā kā Kopienas dizainparaugam.
Ja kļūdas pēc starptautiskās reģistrācijas pieteikums ir iesniegts EUIPO, tad EUIPO nepārsūta pieteikumu WIPO un arī nenosūta to atpakaļ sūtītājam.
Plašākai informācijai par pieteikumu iesniegšanu skatiet Pamatnostādņu sadaļu “Reģistrēto Kopienas dizainparaugu pieteikumu pārbaude”.
Plašākai informācijai par pieteikumu iesniegšanu skatiet Pamatnostādņu sadaļu “Reģistrēto Kopienas dizainparaugu pieteikumu pārbaude”.
Plašākai informācijai par pieteikumu iesniegšanu skatiet Pamatnostādņu sadaļu “Reģistrēto Kopienas dizainparaugu pieteikumu pārbaude”.
Šis starptautiskais biļetens ir pieejams WIPO tīmekļa vietnē un tiek atjaunināts reizi nedēļā.
Plašāka informācija par reģistrāciju.
Ja EUIPO konstatē, ka atteikums ir pamatots, tas nosūta paziņojumu par atteikumu WIPO, tādējādi neļaujot starptautiskajai reģistrācijai stāties spēkā ES teritorijā. WIPO pārsūta paziņojumu par atteikumu starptautiskās reģistrācijas īpašniekam, kurš uz to var atbildēt, iesniedzot savus apsvērumus tieši EUIPO.
Ja EUIPO konstatē, ka īpašnieka apsvērumi ir spēcīgāki par atteikuma pamatojumu, tas atceļ atteikumu un attiecīgi informē WIPO. Šādā gadījumā starptautiskā reģistrācija ES teritorijā darbojas tāpat kā reģistrēts Kopienas dizainparaugs.
Šajā lapā sniegtie jautājumi un atbildes kalpo tikai informatīvam mērķim, un tie nav uzskatāmi par juridisku atsauces dokumentu. Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzam skatīt Regulu par Eiropas Savienības preču zīmi un Kopienas dizainparaugu vai norādes par preču zīmēm / dizainparaugiem.
Lai uzzinātu vairāk par to, kā Birojs apstrādā jūsu personas datus, lūdzam skatīt paziņojumu par datu aizsardzību.