Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Menu

MVU fonds


 
Ideas Powered for business MVU fonds ir grantu shēma, kas izstrādāta, lai palīdzētu ES mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) aizsargāt intelektuālā īpašuma (IĪ) tiesības. MVU fonds ir Eiropas Komisijas iniciatīva, ko īsteno Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs ( EUIPO) un kas darbosies no 2022. gada 10. janvāra līdz 2022. gada 16. decembrim.

Līdzekļi ir ierobežoti un pieejami rindas kārtībā.

Kāpēc ir vajadzīga jūsu intelektuālā īpašuma aizsardzība

Jūsu IĪ aizsardzība ir digitālā laikmeta nepieciešamība. Tas ir vienīgais likumīgais veids, kā novērst jūsu unikālo ideju, preču vai pakalpojumu kopēšanu vai izmantošanu bez atļaujas. IĪ aizsardzība var aptvert daudzus dažādus aktīvus, tostarp preču zīmes, dizainparaugus, patentus, uzņēmumu identitātes, preces, pakalpojumus un procesus.

Kas var gūt labumu no MVU fonda

MVU fonds sniedz finansiālu atbalstu MVU, kuri iedibināti Eiropas Savienībā. Pieteikumu var iesniegt ES MVU īpašnieks, darbinieks vai pilnvarots pārstāvis, kas rīkojas MVU vārdā. Granti vienmēr tiek tieši nodoti MVU.

Kā darbojas MVU fonds:

Atlasīt

JŪSU VALSTS

MVU fonds ir atlīdzināšanas programma, kas izdod vaučerus, kurus var izmantot, lai daļēji segtu maksas par atlasītajām darbībām. Ir pieejami divu veidu vaučeri atkarībā no atlasītās darbības:

1. vaučers

1500 EUR

Izmantošanai IP Scan, preču zīmēm un dizainparaugu nodevām.

2. vaučers

750 EUR

Izmantošanai patentu nodevām.

 
 
 
 
 
 


Lai gūtu labumu no MVU fonda, jums:
 1. Jāreģistrējas, jāpierakstās savā ‘MVU fonda kontā’ un jāiesniedz pieteikuma veidlapa.
 2. Kad pieteikums tiks apstiprināts, jūs saņemsit paziņojumu par granta piešķiršanu un savu(s) vaučeri(-us)*. Pēc tam varat pieprasīt jums nepieciešamās IĪ darbības.
 3. Lai saņemtu atlīdzību par pieprasītajām IĪ darbībām, jums jāpiesakās atlīdzībai pēc samaksāšanas par darbībām, izmantojot jūsu MVU fonda kontā pieejamo veidlapu.
*Piezīme. Vaučeri ir derīgi 4 mēnešus no granta saņemšanas brīža un vajadzības gadījumā tos var pagarināt vēl par 2 mēnešiem sākotnējā 4 mēnešu perioda pēdējo 30 dienu laikā. Minētajā periodā jūs varat pieprasīt darbības un maksāt par IĪ darbībām un pēc tam pieprasīt atbilstīgu atlīdzību, tādējādi aktivizējot savu(s) vaučeri(-us).

Pārliecinieties, ka vaučeri(-us) izmantojat derīguma termiņa laikā!

Kad esat aktivizējis savu(s) vaučeri(-us), sākas īstenošanas periods’, kura laikā varat pieprasīt turpmākas darbības un lūgt papildu atlīdzību. Šis periods ilgst:
 • 6 mēnešus 1. vaučeram
 • 12 mēnešus 2. vaučeram
Abos gadījumos jūsu rīcībā ir maksimāli papildu 30 dienas, lai pieprasītu atlīdzināšanu pēc ‘īstenošanas perioda’.

Darbības, kurām varat pieteikties

MVU fonda 2022. gada versija ietver vairākas darbības, lai palīdzētu īstenot IĪ aktīvu stratēģiju atkarībā no uzņēmuma vajadzībām.

90 % atlīdzināšana par IĪ sākotnējās analīzes pakalpojumiem (IP Scan)

 • Organizētu interviju ar valsts IĪ biroja ieceltu IĪ ekspertu gaitā jūs kopīgi izpētāt savu uzņēmējdarbības modeli, produktus vai pakalpojumus un izaugsmes plānus, lai noteiktu vispiemērotāko IĪ stratēģiju savam uzņēmumam. IP Scan nav juridisks pakalpojums.

 • Pēc novērtējuma IĪ eksperts sniegs pilnīgu ziņojumu par jūsu IĪ stratēģiju un ierosinās paraugprakses un ieteikumu kopumu par to, kā turpmāk pārvaldīt, aizsargāt un izstrādāt jūsu IĪ tiesības.

 • Sākotnējās analīzes pakalpojumi ietver visas intelektuālā īpašuma tiesības (patentus, preču zīmes, dizainparaugus, funkcionālos modeļus, dažādas iekārtas, ģeogrāfiskās izcelsmes norādes), kā arī tās, kas ir nereģistrētas/nereģistrējamas (piemēram, autortiesības, tirdzniecības noslēpumi, uzņēmumu nosaukumi, domēnu nosaukumi).

 • Lai iegūtu plašāku informāciju par IP Scan MVU fonda ietvaros, lūdzu, skatiet IĪ biroja tīmekļa vietni.

 

Jūsu izvēlētais aizsardzības līmenis (valsts, reģionālais, ES vai starptautiskais) būs atkarīgs no jūsu uzņēmējdarbības stratēģijas un izaugsmes plāniem. Ja neesat pārliecināts par to, kāda veida aizsardzību piemērot vai kādā teritoriālā līmenī, IĪ sākotnējās analīzes pakalpojums (IP Scan) vai bezmaksas IĪ konsultācija (pro bono pakalpojums) var jums palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

 • Preču zīmes un dizainparauga nodevu ES līmenī 75 % atlīdzināšana:
  jūs varat pieteikties 75 % atlīdzināšanai par preču zīmes un/vai dizainparauga pieteikuma nodevām, papildu nodevām par klasi un par pārbaudi, reģistrāciju, publicēšanu un publicēšanas maksas atlikšanu ES līmenī. Šāda veida aizsardzības reģistrācija jāveic ar EUIPO starpniecību.

 • Preču zīmes un dizainparauga nodevu valsts un reģionālā līmenī 75 % atlīdzināšana
  Jūs varat pieteikties 75 % atlīdzināšanai par preču zīmes un/vai dizainparauga pieteikuma nodevām, papildu nodevām par klasi un par pārbaudi, reģistrāciju, publicēšanu un publicēšanas maksas atlikšanu valsts un reģionālā līmenī. Šā veida aizsardzības reģistrācija jāveic tieši ar valsts IĪ biroja starpniecību vai ar Beniluksa Intelektuālā īpašuma biroja starpniecību (aizsardzībai reģionālā līmenī, kas aptver Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu).

 • Preču zīmes un dizainparauga nodevu ārpus ES 50 % atlīdzināšana
  Jūs varat pieteikties 50 % atlīdzināšanai par preču zīmes un/vai dizainparauga pamatpieteikuma nodevām, apzīmējuma nodevām un turpmākā apzīmējuma ārpus ES nodevām. Apzīmējuma nodevas ES valstīm ir izslēgtas, kā arī apstrādes nodevas, ko iekasē izcelsmes iestāde. Šāda veida aizsardzības reģistrācija jāveic ar Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) starpniecību.

 

 • 50 % patenta nodevu valsts līmenī atlīdzināšana
  Jūs varat pieteikties 50 % atlīdzināšanai par patenta sākotnējo analīzi (piem., pieteikuma iesniegšanu, meklēšanu un pārbaudi), granta un publicēšanas nodevām valsts līmenī. Šā veida aizsardzības reģistrācija jāveic tieši ar valsts IĪ biroja starpniecību.

Sīka informācija par ierobežojumiem un nodevām ir atrodama uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus un attiecīgajos pielikumos.

IĪ sniedz arī pats savu sākotnējās analīzes pakalpojumu, ko neietver MVU fonds. Skatiet šeit, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Pirms pieteikuma iesniegšanas:

Pieteikuma iesniegšanas process ir vienkāršs. Pārliecinieties, ka pieteikuma iesniegšanas brīdī jūsu rīcībā ir tālāk minētie dokumenti. Šiem dokumentiem jābūt PDF formātā (tiek pieņemtas fizisku dokumentu skenētas versijas PDF formātā). Visai iesniegtajai dokumentācijai jābūt salasāmai un bez paroles aizsardzības.
 
Jūsu uzņēmuma bankas paziņojums ( paraugs), kas satur šādu informāciju: uzņēmuma kā konta turētāja nosaukums; pilns IBAN numurs ar valsts kodu ( piemēri) un BIC/SWIFT kods;
 
uzņēmuma PVN apliecība vai valsts reģistrācijas numura apliecība, ko izsniegusi kompetentā valsts iestāde.
 
Ja jūsu MVU izmanto pārstāvja pakalpojumus vai jūs esat pārstāvis, kas darbojas MVU vārdā, jums jāiesniedz “Goda vārds” ( veidne), ko parakstījis MVU pilnvarots īpašnieks vai darbinieks.

Ja jums vajadzīga palīdzība:

varat atrast sīku informāciju par Ideas Powered for business MVU fondu uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus. Jebkādu jautājumu gadījumā varat skatīt mūsu Bieži uzdotos jautājumus vai izmantot mūsu tiešsaistes tērzēšanu, kas pieejama no pirmdienas līdz piektdienai laikā no 8.30 līdz 18.30 (GMT+1).
EUIPO vāc jūsu persondatus tikai tādēļ, lai nosūtītu biļetenu un izgūtu statistiku. Jūsu dati tiks dzēsti no mūsu datnēm, kad atteiksities no abonementa. Papildu informācijai skatīt mūsu paziņojumu par konfidencialitāti.

Reģistrēšanās atjauninājumiem

un papildu informācija

Lietderīgi rīki:

Lapa pēdējoreiz atjaunināta 18-01-2022
Mūsu tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu tehniskos rīkus, kas uzlabo jūsu lietotāja pieredzi. Mēs izmantojam arī analītikas rīkus. Papildu informācijai klikšķiniet šeit