Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Menu

Stratēģija

Ja esat ticis tik tālu, tad jau zināt, ka Kopienas dizainparauga reģistrēšana nav tas pats, kas automobiļa aplikšana ar nodokli. RKD aizsargā Jūsu radošumu un rada labvēlīgākus apstākļus Jūsu vietai tirgū. Tomēr Jūsu dizainparauga vērtība nav nemainīga — Jums jāapzinās tā potenciāls. Jo vairāk Jūs ieguldāt, jo vairāk saņemat pretī.

Stratēģija, ko šajā saistībā izvēlaties, Jums ir unikāla. Tā atspoguļo plašākas Jūsu uzņēmuma intereses un Jūsu intelektuālā īpašuma portfeli.

 

Jūsu dizainparauga publicēšana

Ja esat nolēmis atlikt sava dizainparauga publicēšanu, jo nevēlaties, ka Jūsu konkurenti par to uzzina, neaizmirstiet, ka reiz Jums tas būs jāpublicē, ja vēlaties pilnībā izmantot visas reģistrācijas priekšrocības. Nepublicējotsavu dizainparaugu, viss paliek tā, it kā Jūsu dizainparauga nekad nebūtu bijis.

Ne vēlāk kā trīs mēnešus pirms 30 mēnešu termiņa beigām (t. i., 27. mēneša pēdējā dienā pēc pieteikuma datuma vai prioritātes datuma atkarībā no konkrētā gadījuma) Jums ir jāpieprasa Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojam (EUIPO) Jūsu dizainparauga publicēšana. Jūs to, protams, varat arī darīt jebkurā brīdī pirms 27 mēnešu termiņa beigām. Pieprasot publicēšanu, norādiet arī, vai vēlaties, ka EUIPO publicē Jūsu dizainparaugu pēc iespējas ātrāk vai ne agrāk kā atlikšanas termiņa beigās. Ja neesat samaksājis publicēšanas nodevu, iesniedzot pieteikumu, neaizmirstiet samaksāt to tad, kad pieprasāt publicēšanu.

Birojs neizsūta atgādinājumus par 27 mēnešu termiņa beigām. Jums pašam ir jāseko tam līdzi.

Aizsardzības paplašināšana

Jūsu intelektuālā īpašuma stratēģija gadu gaitā attīstās, un arī Jums ir jāaug tai līdzi. Jūs varat meklēt savam dizainparaugam aizsardzību ārpus Eiropas Savienības (ES).

Ja jau esat iesniedzis reģistrēta Kopienas dizainparauga pieteikumu, Jūs varat izmantot prioritāti. Jūs varat izmantot sava RKD dokumentāciju kā pamatu cita dizainparauga pieteikšanai ārpus ES. Lai to izdarītu, Jums ir jāpiesaka aizsardzība citā jurisdikcijā sešu mēnešu laikā kopš sava RKD pieteikšanas. Ja Jūsu prioritātes prasību akceptē, tad Jūsu pieteikumam ir prioritāte pār citiem pieteikumiem, kas iesniegti šā sešu mēnešu perioda laikā.

Tomēr, lai Jūsu prioritātes prasību akceptētu, Jūsu RKD ir jābūt Jūsu pirmajam dizainparauga pieteikumam.

Lai pieprasītu prioritāti, dažās valstīs Jums ir jāpierāda, ka esat iesniedzis dizainparaugu EUIPO. Atsevišķās jurisdikcijās pieņem atsauci uz mūsu datubāzi, savukārt citās pieprasa oficiālāku dokumentu, ko Jūs varat iegūt, izmantojot dokumentācijas pieprasījuma pārbaudi. Ņemiet vērā, ka dažās valstīs pieprasa apliecināto kopiju autentifikāciju vai legalizāciju pirms to akceptēšanas par pamatu prioritātes prasībai.

Dažās valstīs pieprasa apliecināto kopiju autentifikāciju vai legalizāciju, pirms tās tiek akceptētas par pamatu prioritātes prasībai to valsts birojā vai par pamatu jebkurai citai prasībai to iestādēs.

Lapa pēdējoreiz atjaunināta 27-06-2016
Mūsu tīmekļa vietnē izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu tehniskos rīkus, kas uzlabo jūsu lietotāja pieredzi. Mēs izmantojam arī analītikas rīkus. Papildu informācijai klikšķiniet šeit