Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Sertifikācijas un kolektīvās preču zīmes

Papildus individuālām zīmēm ir vēl divi preču zīmju veidi, ko var reģistrēt EUIPO — sertifikācijas zīmes un kolektīvās zīmes. Šajā lapā ir sniegta informācija par abiem preču zīmju veidiem, kā arī par resursiem, kas jums palīdzēs, iesniedzot pieteikumu.

ES kolektīvā preču zīme norāda, ka preces vai pakalpojumi, ko šī zīme aizsargā, ir no kādas apvienības locekļiem un to var izmantot tikai viņi.

Savukārt ES sertifikācijas zīme norāda, ka preces vai pakalpojumi atbilst noteiktām īpašībām, kā noteikts lietošanas noteikumos.

Tulūza-Lotreka plakāts <i>Confetti</i> ir piemērs tam, kā preču zīme kļuva par mākslas darbu.
 

Sertifikācijas zīmes

ES sertifikācijas zīmes ir jauns preču zīmes veids ESPZ sistēmā. Tās ir zīmes, kuru mērķis ir apliecināt noteiktas preču un pakalpojumu īpašības (piemēram, to kvalitāti), un tām iespējams pieteikties no 2017. gada 1. oktobra.

ES Preču zīmju regulā ES sertifikācijas zīme ir definēta kā preču zīme, kas “sniedz iespēju nošķirt preces vai pakalpojumus, ko zīmes īpašnieks ir sertificējis attiecībā uz materiālu, preču ražošanas vai pakalpojumu sniegšanas veidu, kvalitāti, precizitāti vai citu īpašību, izņemot ģeogrāfisko izcelsmi, no tādām precēm un pakalpojumiem, kas nav šādi sertificēti”. (ESPZR 83. panta 1. punkts).

Individuālajām un sertifikācijas ES preču zīmēm atšķiras funkcija, kā arī daži formālāki aspekti. Svarīga atšķirība starp individuālo zīmi un sertifikācijas zīmi ir tāda, ka sertifikācijas zīmes īpašnieks (fiziska vai juridiska persona, iestāde vai publisko tiesību subjekti) nevar veikt uzņēmējdarbību, kas saistīta ar sertificēto preču un pakalpojumu piegādi.

ES sertifikācijas zīmes: neitralitātes pienākums

Ja jums pieder ES sertifikācijas zīme, jūs varat sertificēt preces un pakalpojumus, ko citi izmantos savā uzņēmējdarbībā, bet nevarat sertificēt savas preces un pakalpojumus, kā arī lietot to pats. ES sertifikācijas zīmes īpašniekam ir neitralitātes pienākums attiecībā uz preču ražotāju vai pakalpojumu sniedzēju interesēm, kurus tas sertificē.

ES sertifikācijas zīmes: izslēgta ģeogrāfiskā izcelsme

Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka ES sertifikācijas zīmi nevar izmantot, lai sertificētu preču un pakalpojumu ģeogrāfisko izcelsmi. Šis aizliegums attiecas uz zīmi, lietošanas noteikumiem un preču un pakalpojumu sarakstu.

Būtībā ES sertifikācijas zīme attiecas uz noteiktu preču un pakalpojumu konkrētu īpašību nodrošināšanu. Piesakoties ES sertifikācijas zīmei, jāatceras četras lietas:

:

  • ES sertifikācijas zīmei, tāpat kā individuālajai preču zīmei, ir jābūt tādai, ko var pārstāvēt ES preču zīmju reģistrā. Turklāt ar šo zīmi jāspēj atšķirt preces un pakalpojumus, kas ir sertificēti, no tiem, kas nav šādi sertificēti.
  • Piesakoties ES sertifikācijas zīmei, jums ļoti skaidri jānorāda, ka veicat šo darbību (pieteikumā skaidri norādot preču zīmes veidu).
  • Jums ir jāpiesakās ES sertifikācijas zīmei attiecībā uz precēm un pakalpojumiem, ko jūs kā preču zīmes īpašnieks būsiet sertificējis (palīdzībai varat izmantot Preču un pakalpojumu veidotāju).
  • Jums ir jāiekļauj tās ES sertifikācijas zīmes lietošanas noteikumi, uz kuru piesakāties. Lietošanas noteikumi ir ES sertifikācijas zīmes būtība. Tie ir jāiesniedz divu mēnešu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas, un tajos jo īpaši jāiekļauj:
    • pieteikuma iesniedzēja deklarācija, ka viņš neveic uzņēmējdarbību saistībā ar preču vai pakalpojumu sertificētā veida piegādi;
    • sertificējamo preču vai pakalpojumu īpašības;
    • nosacījumi, ar ko reglamentē ES sertifikācijas zīmes lietošanu;
    • pārbaudes un uzraudzības pasākumi, kas jums kā ES sertifikācijas zīmes īpašniekam ir jāpiemēro.

Lai palīdzētu lietotājiem, EUIPO ir sagatavojis veidni, kas ir pieejama 23 valodās, lai ES sertifikācijas zīmes iesniedzējiem būtu vieglāk orientēties lietošanas noteikumu izstrādes procesā.

Lietošanas noteikumu veidne: ES sertifikācijas zīmes

 

 

EUIPO reģistrēto sertifikācijas zīmju piemēri:

017321738
Preču zīme bez teksta

Īpašnieki:
Prüfgemeinschaft Mauerbohrer e. V.

017285578
NORMPACK
Īpašnieki:
Sierteelt Verpakkings Pool C.V.

017384496
VERIFIED by SafeShops.be

Klase: 35

Īpašnieki:
SafeShops.be

017878132
CAAE

Klases: 3, 29, 30 , 31, 32, 33

Īpašnieki:
ASOCIACIÓN VALOR ECOLOGICO, CAAE

 

ES sertifikācijas zīmes pieteikuma pamatmaksa ir 1800 EUR vai 1500 EUR, ja tai piesakās tiešsaistē.

 

Plašāka informācija par maksām

 

 

Kolektīvās preču zīmes:

ES kolektīvā preču zīme norāda noteiktu preču un pakalpojumu komerciālo izcelsmi, informējot patērētāju, ka preču ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs ir noteiktas apvienības sastāvā un ka viņam ir tiesības izmantot šo preču zīmi.

ES Preču zīmju regulā kolektīvās zīmes ir definētas kā preču zīmes, kas “spēj nošķirt tās apvienības locekļu, kas ir preču zīmes īpašnieki, preces vai pakalpojumus no citu uzņēmumu precēm vai pakalpojumiem.” (ESPZR 74. pants).

ES kolektīvās preču zīmes var izmantot, lai vairotu patērētāju uzticību produktiem vai pakalpojumiem, kas piedāvāti ar kolektīvo zīmi. Tās bieži izmanto, lai identificētu tādu ražotāju produktus vai pakalpojumus, kuriem ir līdzīgas intereses.

ES kolektīvās preču zīmes: kas var pieteikties

ES kolektīvajām preču zīmēm var pieteikties tikai ražotāju apvienības, ražotāji, pakalpojumu sniedzēji vai tirgotāji, kā arī juridiskas personas, kas ir publisko tiesību subjekti (ar nosacījumu, ka to struktūra ir līdzīga apvienību struktūrai).

ES kolektīvās preču zīmes: ģeogrāfiskā izcelsme

Ir iespējams reģistrēt ES kolektīvo preču zīmi, kas norāda uz tās aptverto preču vai pakalpojumu ģeogrāfisko izcelsmi. Tādā gadījumā lietošanas noteikumos skaidri jānorāda, ka ikvienam, kura preču un pakalpojumu izcelsme ir attiecīgajā ģeogrāfiskajā apgabalā, ir tiesības kļūt par apvienības, kurai pieder preču zīme, locekli (ESPZR 75. panta 2. punkts).

Lietošanas noteikumi ir jebkuras kolektīvās preču zīmes neatņemama sastāvdaļa. Tie ir jāiesniedz divu mēnešu laikā pēc pieteikuma iesniegšanas.

  • Tajos jānorāda personas, kurām ir atļauts izmantot preču zīmi, un nosacījumi dalībai apvienībā. Tie var ietvert arī preču zīmes lietošanas apstākļus.
  • Ja kolektīvajā preču zīmē aprakstīta tās aptverto preču un pakalpojumu ģeogrāfiskās izcelsmes norāde, lietošanas noteikumos ikvienam, kura preču un pakalpojumu izcelsme ir attiecīgajā ģeogrāfiskajā apgabalā, jābūt īpašai atļaujai kļūt par locekli apvienībā, kam pieder preču zīme.

Lai palīdzētu lietotājiem, EUIPO ir sagatavojis veidni, kas ir pieejama 23 valodās, lai kolektīvās zīmes iesniedzējiem būtu vieglāk orientēties lietošanas noteikumu izstrādes procesā.

Lietošanas noteikumu veidne: ES kolektīvās zīmes

 

EUIPO reģistrēto kolektīvo preču zīmju piemēri:

EUIPO reģistrēto kolektīvo preču zīmju piemēri:

014249981
AZAFRAN DE LA MANCHA CONSEJO REGULADOR DOP AZAFRAN DE LA MANCHA

Klase: 30

Īpašnieki:
FUNDACION ‘CONSEJO REGULADOR DE LA DENOMINACION DE ORIGEN AZAFRAN DE LA MANCHA’

018181726
BALTIJAS UN STARPTAUTISKĀ JŪRAS PADOME

Klase: 31

Īpašnieki:
Asociación Colombiana De Exportadores De Flores ASOCOLFLORES

018146073
CICERO

Klase: 41 un 45

Īpašnieki:
Cicerona Starptautisko juristu apvienība

018120107
Pilntiesīgs loceklis NB dzelzceļu APVIENĪBĀ

Klase: 42

Īpašnieki:
NB dzelzceļu apvienība

 

ES kolektīvās preču zīmes pieteikuma pamatmaksa ir 1800 EUR vai 1500 EUR, ja tai piesakās tiešsaistē.

 

Plašāka informācija par maksām

 

 

Informācijas resursi

 

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.