Apelācija
Jāņem arī vērā, ka apelācijas pieteikums ir jāiesniedz procedūras valodā (valodā, kas ir apstrīdētā lēmuma valoda).
Apelācijā ir jāiekļauj arī pamatojuma izklāsts, norādot iemeslus, kādēļ esat pārliecināts, ka sākotnējais lēmums ir nepareizs. Tas nav jāiesniedz kopā ar apelācijas pieteikumu, bet gan četru mēnešu laikā pēc apstrīdētā lēmuma paziņošanas datuma.
Varat iesniegt arī jauno e-apelāciju, kas nodrošina iespēju iesniegt apelāciju tiešsaistē. Šis jaunais rīks lietotājiem sniedz skaidrus norādījumus, nodrošina uzlabotu un viegli lietojamu saskarni un samazina kļūdu risku.
Papildu informācija ir pieejama vietnē: Kā iesniegt apelācijas pieteikumu?.
Lai iegūtu papildu informāciju, apmeklējiet savu lietotāja apgabalu.
Lai iegūtu papildu informāciju, skatiet Piezīmes par apelācijas veidlapu.
Vienīgā iespēja ir vērsties Birojā, prasot restitutio in integrum (tas ir apzīmējums latīņu valodā, kas nozīmē “sākotnējā stāvokļa atjaunošanu”), un tādējādi tiek atjaunotas Jūsu zaudētās tiesības. Nosacījumi ir stingri – piemēram, Jums ir jāpierāda, ka esat darījis visu iespējamo, lai ievērotu likumā noteiktos termiņus. Turklāt ir arī citas prasības (skatīt Pamatnostādnes. A daļa, Vispārīgie noteikumi, 8. sadaļa, Restitutio in Integrum) un par to ir arī jāmaksā nodeva.
Papildu informācija ir pieejama vietnē: Eiropas Parlamenta un Padomes 2017. gada 14. jūnija Regula (ES) 2017/1001 par Eiropas Savienības preču zīmi (kodificēta redakcija), 104. pants, un tā ir pieejama arī Biroja tīmekļa vietnē sadaļas “Tiesību akti un prakse” šķirklī Jauna ES preču zīmes regula.
Papildu informācija ir pieejama vietnē: Padomes 2001. gada 12. decembra Regula (EK) Nr. 6/2002 par Kopienas dizainparaugiem.
Ja atbildētājs iesniedz šādus apsvērumus, apelācijas iesniedzējs pēc Apelācijas padomes pieprasījuma izņēmuma kārtā var iesniegt pamatotu pieprasījumu sniegt uz tiem atbildi. Savukārt, pēc šādas atbildes iesniegšanas atbildētājam ir tiesības iesniegt atbildes rakstu.
No otras puses, var pagarināt Padomes noteiktos termiņus, kā arī termiņus, attiecībā uz kuriem regulā ir paredzēta noteikta rīcības brīvība (piemēram, prasot papildu laiku iesniegumu vai apsvērumu iesniegšanai).
Tomēr jāievēro daži nosacījumi. Termiņa pagarinājums ir iespējams tikai gadījumā, ja attiecīgais pieprasījums ir iesniegts un saņemts pirms sākotnējā termiņa beigām. Pusēm ir jāpamato un jānorāda iemesli jebkuram pagarinājuma pieprasījumam. Ja pagarinājumam nav norādīti nekādi iemesli vai pamatojums, pieprasījumu noraida. Ja pieprasījumu kopīgi iesniedz divas puses, tas ir arī jāparaksta abām pusēm.
Parasti noraida vairākkārtīgus pieprasījumus par viena un tā paša termiņa pagarināšanu, ja vien neiestājas ārkārtas apstākļi, ko apliecina ar pierādījumiem par papildu pagarinājuma pamatotību.
Ja atbildētājs iesniedz šādus apsvērumus, apelācijas iesniedzēju izņēmuma kārtā var uzaicināt sniegt atbildi (atkal divu mēnešu laikā pēc atbildes paziņošanas). Atbildētājs var iesniegt atbildes rakstu.
Papildu informācija ir pieejama vietnē: izmantojiet savas tiesības.
Ja kāda puse vēlas pieprasīt paātrinātu izskatīšanu, tai ir jāiesniedz pieprasījums kā atsevišķs dokuments. Pieprasījumā ir jāiekļauj dokumenti, kas pierāda, ka gadījums ir steidzams.
Papildu informācija par spēkā neesamības prasības pieteikumiem ir pieejama vietnē: Pamatnostādnes. Pieteikumu izskatīšana par dizainparaugu spēkā neesamību.
Papildu informācija ir pieejama sadaļā Apelācijas padomes.
Šajā lapā sniegtie jautājumi un atbildes kalpo tikai informatīvam mērķim, un tie nav uzskatāmi par tiesisku atsauces dokumentu. Lai iegūtu plašāku informāciju, lūdzu, skatiet noteikumus par Eiropas Savienības preču zīmi un Kopienas dizainparaugu vai norādes par preču zīmēm / dizainparaugiem.
Plašākai informācijai par veidu, kā Birojs rīkojas ar jūsu personas datiem, lūdzu, skatiet mūsu Datu aizsardzības paziņojumu.