Doties uz sākumlapu
EUIPO
Aizsargājiet savas preču zīmes un dizainparaugus Eiropas Savienībā

Aizsargājiet savu intelektuālo īpašumu Eiropas Savienībā!

Kā pārvaldīt, izveidot un rediģēt manā sarakstā iekļautos terminus

Šī sadaļa ir izveidota, lai jūs varētu ērti pārvaldīt un rediģēt jūsu sarakstā iekļautos terminus.

Ekrāna kreisajā pusē jūs redzat cilnes “Darbības” un “Pievienot terminus”, ko jūs varat izmantot sava terminu saraksta izveidei un piekļuvei Fast Track režīmam.

 • Darbības

  Jauns
  Noklikšķiniet uz “Jauns”, lai izveidotu jaunu terminu sarakstu. Šajā pirmajā solī jums jāatlasa jūsu sarakstam vēlamā valoda, kas var būt viena no ES 23 valodām, un jāpiešķir sarakstam nosaukums.

  Lejupielādēt
  Noklikšķiniet uz “Lejupielādēt”, lai lejupielādētu savu sarakstu ārējā dokumentā jūsu datorā. Izvēlieties uznirstošajā lodziņā vēlamo lejupielādes formātu (.txt vai .csv) un vietu, kur savā datorā vēlaties to saglabāt.

  Saglabāt
  Noklikšķiniet uz “Saglabāt”, lai saglabātu izvēlēto preču un pakalpojumu sarakstu jūsu lietotāja administratora vidē. Lūgums atzīmēt, ka ik pēc 10 minūtēm notiek automātiska saglabāšana.

  Kāpēc jums jāreģistrējas?
  Tā kā jūsu saraksts ir saglabāts tikai lietotāja vidē User Area, jums ir jāreģistrējas, lai “Saglabātu” vai “Dublētu” jūsu sarakstu.

  Sistēma jūs brīdina par nereģistrētiem lietotājiem nepieejamu elementu ar uznirstošu paziņojumu “Šis elements ir pieejams tikai reģistrētiem lietotājiem”. Lūgums reģistrēties, lai turpinātu.

  Turklāt sistēma arī brīdina par datu zaudēšanu ar paziņojumu “Ņemiet vērā, ka jūs zaudēsiet visu jūsu iepriekšējā saraksta informāciju”. Lai savu darbu saglabātu, mēs jums iesakām lejupielādēt jūsu pašreizējo sarakstu un pēc tam to atkārtoti importēt, lai to atgūtu.

  Dublēt
  Lai izgatavotu jūsu saraksta kopiju, izvēlieties “Dublēt”. Ievadiet jaunu vārdu uznirstošā lodziņa laukā “Jauna saraksta nosaukums”. Lūgums ņemt vērā, ka, lai varētu “Dublēt”, jums saraksts vispirms ir jāsaglabā.

  Tulkot
  Jūs varat iztulkot savu sarakstu vienā no ES 23 valodām. Vispirms jums nolaižamajā lodziņā jānorāda valoda, ko vēlaties izmantot, pēc tam jānorāda, kur vēlaties saglabāt tulkojumu jūsu datorā.

  Eksportēt uz e-reģistru
  Izvēlieties šo iespēju, ja vēlaties eksportēt preču un pakalpojumu sarakstu uz tiešsaistes pieteikumu (e-reģistru). Sistēma jums parāda pieejamās opcijas. Kad esat izvēlējies savu opciju, jaunais e-reģistrs izgūst jūsu sarakstu.

  Importējiet failu ar preču un pakalpojumu sarakstu
  Jūsu augšupielādētā faila valodai jābūt tādai pašai kā jūsu saraksta valodai. Akceptētie faila formāti ir TXT, CSV un XLS.

 • Pievienot terminus

  Manuāli
  Šī cilne ļauj jums manuāli pievienot konkrētu terminu jūsu sarakstam. Jūs varat vai nu izvēlēties preču klasi un veidu (atdalot ar semikolu (;)), vai pievienot savu preču un pakalpojumu sarakstu, izvēloties klasi un ielīmējot sarakstu teksta laukā.

  Kad esat pievienojis savus terminus sarakstam vai pievienojis pašu sarakstu, noklikšķiniet uz “OK”, un tiek sākta apstiprināšana.

  Meklēt
  Šī opcija ļauj jums ierakstīt savus terminus meklēšanas lodziņā, navigēt visas esošās preces un pakalpojumus saskaņotajā terminu datubāzē, kā arī atlasīt jūsu vēlamās opcijas.

  Importēt
  Ja esat jau izveidojis preču un pakalpojumu sarakstu un vēlaties to importēt, jums vispirms jāizvēlas fails jūsu datorā un tad jānoklikšķina uz OK =>Sākt apstiprināšanu => Attēlot sarakstu (apstiprināto).

  Augšupielādējot failu jūsu Builder lietotnē, jāņem vērā divi būtiski nosacījumi:

  1. Failam, ko vēlaties augšupielādēt, jābūt tajā pašā valodā, kuru sākotnēji izvēlējāties sava saraksta izveidei.
  2. Jūsu sarakstam atļautie formāti ir txt. vai csv. Izvēloties citu formātu, jūs saņemsiet kļūdas ziņojumus, ka jūsu faili nav nepieciešamajā formātā (skatīt iepriekš).

  35. un 37. klases palīgs
  Jūs varat automātiski tieši ģenerēt jūsu 35. un 37. klasi, pamatojoties uz jūsu iepriekš izvēlētajiem terminiem.

  Šis rīks jums palīdz automātiski ģenerēt jaunus terminus, kas ir savietojami gan ar 35. klasi, gan 37. klasi, ja jums jāsavieno jūsu termins ar vienu no šiem pakalpojumiem: mazumtirdzniecība, uzturēšana un remonts, uzstādīšana vai vairumtirdzniecība.

  1. Vispirms izvēlieties jauno klasi, ko vēlaties automātiski ģenerēt, un tad izvēlieties pakalpojumu.
  2. Izvēlieties, no kuras jūsu izmantotās klases jūs vēlaties sākt automātisko ģenerēšanu, vai pārlūkojiet saskaņoto terminu datubāzi.
   Sistēma jūs informē, vai jūsu klases ir savietojamas ar 35. un 37. klasi.
  3. Noklikšķiniet uz “OK”, lai apskatītu savu ģenerēto sarakstu.
 • Rīka Builder elementi

  Rediģēt terminu
  Kad jūs norādāt uz terminu, parādās ikona “Rediģēt”, ko jūs varat izmantot manuāli.

  Pārvietot terminu
  Jūs varat izmainīt terminu secību savā sarakstā, noklikšķinot uz termina tukšās daļas un aizvelkot to vēlamajā vietā.

  Skatīt termina ceļu saskaņotajā terminu datubāzē
  Izmantojiet šo iespēju, lai redzētu jūsu preču un pakalpojumu izvēles ceļu, izmantojot saskaņotās terminu datubāzes taksonomiju.

  Pārbaudīt attiecībā uz citām datubāzēm
  Izmantojiet šo iespēju, lai pārbaudītu, vai jūsu termins ir jau citos pieejamos sarakstos vai datubāzēs. Lūgums ņemt vērā, ka šīs pārbaudes rezultāti ir tikai informatīviem nolūkiem, un, tā kā mēs tos neadministrējam, citu avotu precizitāte nevar tikt garantēta.

  Klases nosaukuma automātiska noteikšana
  Kamēr notiek jūsu saraksta ievadīšana, sistēma var automātiski noteikt, vai jūs izmantojat klašu nosaukumus, un piedāvā jums ekvivalentus terminus, nezaudējot to aptvērumu. Jūs varat izvēlēties akceptēt vai noraidīt šīs izmaiņas


  Filtrēt skatus
  Ar šo opciju jūs savā sarakstā varat filtrēt terminus atkarībā no to apstiprināšanas statusa (zaļš, oranžs, melns un sarkans).

 • Apstiprinātas rakstzīmes
  Nosaukums Rakstzīme Piemērs
  Burti a -z A-Z Transportlīdzekļu daļas un piederumi
  Cipari 0 - 9 MP3 atskaņotāji
  Defise - (asci kods 045) e-grāmata
  Leņķiekavas < > Pneimatiskie ieroči > 0,5 džouli
  Slīpsvītra / Video atskaņotāji/videomagnetofoni
  Zvaigznīte * Apģērbs*
  Apaļās iekavas ( ) Mācību rokasgrāmatas (instrukcijas)
  Figūriekavas { } Kloķi {mašīnu daļas}
  Kvadrātiekavas [ ] Emaljas [lakas]
  Kols : (asci kods 058) Pakalpojumi šādās jomās: elektriskas un elektroniskas shēmas, komponenti
  Komats , Kukurūzas milti, maltoze
  Vienpēdiņas ' (asci kods 039) Krāsotāju otas
  Semikols (nedrīkst lietot grieķu valodā) ; (asci kods 059) Atomreaktori; ķīmiskie līdzekļi formēšanai
  Punkts vidū (drīkst lietot tikai grieķu valodā) · (ascii kods 250) Καρυκεύματα· Μαγειρικά βότανα
This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.