Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Wiadomości

W tej sekcji otrzymasz oficjalne wiadomości od EUIPO

 

Kliknij ikonę koperty w Ikona wiadomości zakładce „Wiadomości”, która znajduje się po lewej stronie User Area.

W części „Wiadomości” User Area są cztery zakładki:

 • Nowe – tu trafiają nowe wiadomości.

 • Oczekujące – wiadomości, które są tu zachowane na później.

 • Wysłane – w tej zakładce można przeglądać wysłane wiadomości.

 • Archiwalne – wiadomości są tu zachowane do wykorzystania w przyszłości.

Uwaga: wiadomości zapisane w zakładkach „Archiwalne” i „Wysłane” są automatycznie usuwane po 30 dniach. Jeśli chcesz je wyświetlić po tym czasie, przejdź do widoku szczegółowego dokumentu w eSearch plus.

 
 • Zakładki czynności

  Poniżej znajduje się lista zakładek czynności i ich funkcji.

  Filtruj
  Po kliknięciu opcji filtrowania otwiera się rozwijane menu. Możesz wybrać filtry, jakie chcesz zastosować, lub utworzyć nowe. Jeśli chcesz usunąć filtr, możesz to zrobić, klikając ikonę kosza Ikona kosza.

  Przenieś do
  Wiadomości można przenieść do innej zakładki. Wybierz wiadomość, którą chcesz przenieść, a następnie kliknij przycisk „Przenieś do” i wybierz opcję „Oczekujące” lub „Archiwalne”.

  Wyślij do
  Możesz wysłać wiadomości lub przesłać je dalej do wybranego odbiorcy (jednego na raz). W tym celu kliknij wybrane pole po lewej stronie rzędu w tabeli, następnie kliknij przycisk „Wyślij do” i wybierz opcję „Mój e-mail” lub „Inny e-mail”.

  Przy wybraniu opcji „Mój e-mail” automatycznie wprowadzany jest e-mail konta obszaru użytkownika.

  Przy wybraniu opcji „Inny e-mail” należy wprowadzić adres e-mail odbiorcy w odpowiednim polu.

  Pobierz
  Kliknij przycisk „Pobierz” i zaznacz wybrane pola, aby wygenerować spakowany plik (format ZIP) zawierający wybrane wiadomości.

  Alternatywa dla korespondencji

  przycisk

  Tej zakładki należy użyć jedynie wtedy, gdy na stronie EUIPO nie jest dostępny formularz online lub wiadomość eComm przesłana przez EUIPO nie zawiera przycisku e-odpowiedzi (eReply)przycisk

  Przed użyciem „Alternatywy dla korespondencji” upewnij się, że formularz nie jest dostępny w „usługach online” lub że wiadomość eComm przesłana przez EUIPO nie zawiera przycisku e-odpowiedzi (eReply)przycisk Zakładka „Alternatywa dla korespondencji” podlega warunkom, które należy zaakceptować.

  Po przesłaniu wiadomości za pośrednictwem „Alternatywy dla korespondencji” otrzymasz elektroniczne potwierdzenie przesłania dokumentu w postaci „potwierdzenia złożenia” w zakładce „Sent” (Wysłane) User Area (obszaru użytkownika).

  Przykładem akceptowalnej wiadomości może być wniosek o wpisanie na listę zawodowych pełnomocników ds. znaków towarowych lub znaków. Wniosek taki można przesłać EUIPO za pośrednictwem „Alternatywy dla korespondencji”.

 • Obejrzyj wiadomości w trybie podglądu i pobierz je

  Wiadomości można obejrzeć w trybie podglądu i pobrać w wyskakującym okienku, które można otworzyć za pomocą tej ikony Ikona pobierania po prawej stronie rzędu w tabeli.

  Uwaga: Aby przeglądać pliki PDF w wyskakującym okienku, trzeba mieć zainstalowaną wtyczkę Adobe Acrobat.

 • Widok w eSearch plus

  Kliknij tę ikonę Ikona widoku obok wiadomości, aby otworzyć eSearch plus w nowej zakładce.

 • Śledź swoje wiadomości

  Kliknij tę ikonę Ikona widoku, aby dowiedzieć się wszystkiego o czynnościach przeprowadzonych w związku z twoimi wiadomościami.

 • Pole szybkiego wyszukiwania

  Możesz wyszukiwać wiadomości, klikając pole szkła powiększającego Ikona wyszukiwania po prawej stronie pola wyszukiwania. Wyszukiwanie wygeneruje wyniki jedynie z wybranej zakładki („Nowe”, „Oczekujące”, „Wysłane” lub „Archiwalne”).

 • Odpowiedz na wiadomości

  Wybierz przycisk odpowiedzi znajdujący się obok wiadomości Przycisk Oczekuje na odpowiedź. Zostaniesz przekierowany do widoku szczegółowego eSearch plus, gdzie możesz zobaczyć informacje o pliku. Możliwe są różne opcje odpowiedzi. Po wybraniu żądanej odpowiedzi wyświetla się formularz wiadomości. Kiedy odpowiesz, kolor przycisku obok wiadomości w menu „Wiadomości” zmieni się na zielony Przycisk Odpowiedź wysłano.

  Uwaga: kolor przycisku odpowiedzi zmienia się na zielony tylko wtedy, gdy odpowiadasz na wiadomość ze strony „Wiadomości” w obszarze użytkownika. Jeżeli odpowiesz na wiadomość poza User Area, przycisk pozostanie pomarańczowy.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.