Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Powrót do strony głównej Centrum pomocy

Formularz kontaktowy

Aby otworzyć formularz kontaktowy, kliknij na link „Skontaktuj się z nami” w stopce u dołu strony głównej. Otworzy się nowa strona. Aby otworzyć formularz, kliknij na przycisk „Formularz kontaktowy”.

W pierwszej część formularza kontaktowego – Dane osobowe – wyświetla się podsumowanie danych właściciela/zgłaszającego lub pełnomocnika, w zależności od rodzaju zalogowanego użytkownika. Aby zobaczyć wszystkie szczegóły, kliknij ikonę strzałki w tabeli.

W drugiej części – Podstawy – możesz wybrać powód, dla którego chcesz się z nami skontaktować. Przypominamy, że EUIPO nie przyjmuje pism ani dokumentów dotyczących konkretnej dokumentacji przesłanych e-mailem: taką korespondencję należy zawsze przesyłać za pośrednictwem swojego User Area, albo faksem, pocztą lub usługą kurierską. W ostatnich trzech przypadkach należy zawsze podawać numer dokumentacji.

 
 • Do czego można używać formularza kontaktowego?

  Rozwijane menu pod nagłówkiem „Podstawy” zawiera następujące możliwości:

  Zapytania ogólne
  Prośby o ogólne informacje na temat EUIPO, pytania o składanie zgłoszeń znaków towarowych Unii Europejskiej i zarejestrowanych wzorów wspólnotowych oraz pytania dotyczące procedur (opłaty, pierwszeństwo, starszeństwo itp.).

  Problemy techniczne
  W pilnych sprawach technicznych (elektroniczne składanie zgłoszeń, sprzeciwów, przedłużeń, user area itp.).

  Proszę podać jak najwięcej informacji, w tym zrzuty z ekranu z informacjami o błędach.

  Sugestie i informacje zwrotne
  Przesyłanie informacji zwrotnych i sugestii dotyczących procedur lub strony internetowej EUIPO.

  Wniosek o dokument administracyjny EUIPO
  Wnioski o dokumenty administracyjne, których nie da się znaleźć na stronie internetowej.

  Wniosek o informacje
  Wnioski o podanie dodatkowych informacji na temat konkretnych dokumentacji.

  Formalna skarga
  Składanie skarg dotyczących postępowań w sprawie znaków towarowych UE i zarejestrowanych wzorów wspólnotowych.

  Mam problemy z dostępem do mojego konta
  W przypadku zapytań dotyczących logowania lub hasła na stronie internetowej EUIPO.

 • Wypełnianie formularza kontaktowego

  Podstawy
  Wybierz jedną z opcji w rozwijanym menu, nadaj swojemu zapytaniu odpowiedni numer identyfikacyjny, aby można było zidentyfikować twoje przedsiębiorstwo lub dokumentację i wypełnij pole „Uwagi”.

  Załączniki można dodać, klikając na przycisk „Przeglądaj...” poniżej pola „Uwagi”.

  Jeśli chcesz otrzymać kopię swojego zapytania jako wiadomość administracyjną w swoim User Area, zaznacz pole „Wyślij kopię na swój e-mail” (dostępne tylko dla użytkowników, którzy wcześniej poprosili o otrzymywanie oficjalnych komunikatów drogą elektroniczną).

  W przypadku wniosków o dokumenty administracyjne EUIPO można wybrać metodę doręczenia. Zalecamy opcję „Pocztą elektroniczną”, gdyż jest to najszybsza i najskuteczniejsza metoda doręczenia.

  W opcji wniosków o informację zamieszczono ramkę informacyjną (wraz z linkiem do szczegółowych informacji), zachęcającą do sprawdzenia przed wysłaniem formularza kontaktowego, czy żądane informacje nie są dostępne w bazie danych EUIPO.

  Uwaga: Formalne skargi nie stanowią odwołania od decyzji EUIPO, zapytania dotyczące decyzji ekspertów EUIPO należy przedkładać jako odwołania.

Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu wsparcia funkcji technicznych i zwiększenia wygody użytkowników. Korzystamy również z analityki internetowej. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji