Członkowie jury zawodowo zajmują się wzornictwem, biznesem i prawami własności intelektualnej. Wszyscy są uznanymi liderami w swoich dziedzinach specjalizacji i wnoszą różnorodne doświadczenie zdobyte w trakcie swoich karier zawodowych.

Luisa Bocchietto
– przewodnicząca
Luisa Bocchietto jest przewodniczącą Światowej Organizacji Wzornictwa (World Design Organization). Jest niezależnym projektantem i architektem realizującym zlecenia dla klientów z sektora publicznego i prywatnego. Dr Bocchietto uzyskała tytuł licencjata na Wydziale Architektury w Mediolanie. W trakcie swojej kariery pełniła funkcję przewodniczącej organizacji architektów w swoim rodzinnym mieście Biella, była członkinią włoskiej Rady ds. Wzornictwa, jedną z założycielek Chińsko-Włoskiego Centrum Wzornictwa i Innowacji oraz członkinią komitetu organizacyjnego Światowej Stolicy Designu 2008 w Turynie. W latach 2008-2014 była krajową przewodniczącą Stowarzyszenia Wzornictwa Przemysłowego (ADI) we Włoszech. Od 2013 r. jest członkinią zarządu Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Wzornictwa Przemysłowego (ICSID), która od 2017 r. nazywa się Światową Organizacją Wzornictwa. Wzornictwo i architektura to pasja Luisy. Jest autorką licznych artykułów naukowych dla różnych publikacji, organizowała wystawy i konferencje, współpracowała jako profesor wizytująca z uczelniami wyższymi i szkołami wzornictwa. Była jurorką wielu prestiżowych konkursów oraz imprez.

Alicja Adamczak
Alicja Adamczak jest prezesem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Tytuł doktora uzyskała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkinią Rady Administracyjnej oraz Komisji Budżetowej i Finansowej Europejskiej Organizacji Patentowej, a także Rady Administracyjnej Wyszehradzkiego Instytutu Patentowego. Jest byłym prezesem Polskiej Izby Rzeczników Patentowych oraz prezesem Krajowej Rady Rzeczników Patentowych. Dr Adamczak jest wykwalifikowanym rzecznikiem patentowym, radcą prawnym i pracownikiem naukowym Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Jest także autorką wielu publikacji dotyczących ochrony własności intelektualnej. Dzięki jej staraniom uruchomiono szereg ważnych inicjatyw propagujących wiedzę na temat własności intelektualnej w Polsce. Dr Adamczak jest entuzjastką wzornictwa przemysłowego, które promuje i wspiera w organach rządowych, w środowiskach twórców i przedsiębiorców, a także wśród opinii publicznej.

Grégoire Bisson
Grégoire Bisson jest dyrektorem Rejestru haskiego w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (Genewa). W ramach tej funkcji jest bezpośrednio odpowiedzialny za zarządzanie Porozumieniem haskiem w sprawie międzynarodowej rejestracji wzorów przemysłowych. Do tej pory kierował w WIPO działem prawnym wspierającym rozwój i operacje w ramach systemów madryckiego, haskiego i lizbońskiego. Pracę w WIPO rozpoczął w 1995 r., zaraz po tym, jak przez krótki czas zatrudniony był w Kanadyjskiej Radzie ds. Sprzeciwów dotyczących Znaków Towarowych. Wcześniej był starszym radcą prawnym w kanadyjskim rządzie federalnym, gdzie nadzorował przede wszystkim opracowywanie przepisów wykonawczych do porozumienia TRIPS. W latach 1992-1994 wykładał również prawne aspekty transferu technologii na Uniwersytecie Ottawskim. Jest współredaktorem książki na ten temat, a także autorem i współautorem artykułów dotyczących wielu kwestii związanych z własnością intelektualną.

Franco Caimi
Franco Caimi jest dyrektorem generalnym Caimi Brevetti, jednego z wiodących producentów mebli, akcesoriów i systemów akustycznych projektowanych specjalnie na potrzeby miejsc pracy i rynku kontraktów terminowych. Jest koordynatorem Działu Przedsiębiorstw w ADI-Associazione per il Disegno Industriale (Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego) i członkiem Giurìì del Design (Jury Wzornictwa). Caimi Brevetti jest czołowym przedsiębiorstwem w branży innowacyjnego wzornictwa. Produkty firmy były eksponowane w muzeach i na wystawach wzornictwa we Włoszech i na całym świecie. Od momentu powstania w 1949 r. firma zdobyła wiele nagród, w tym dwie nagrody Compasso d'Oro. Caimi Brevetti jest laureatem konkursu DesignEuropa Awards w 2016 r. w kategorii małych i nowych przedsiębiorstw.

António Campinos
António Campinos pełni od 1 czerwca 2018 r. funkcję prezesa Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO). Jest Portugalczykiem, ukończył studia magisterskie na kierunku Prawo publiczne i Europeistyka, a swoją karierę zawodową rozpoczął w 1998 r. w portugalskim Ministerstwie Gospodarki i Innowacji. W 2000 r. powierzono mu stanowisko dyrektora ds. znaków towarowych w portugalskim Narodowym Instytucie Własności Intelektualnej (INPI), którego prezesem został w 2005 r. W latach 2005-2007 był szefem portugalskiej delegacji do Rady Administracyjnej Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), a następnie pełnił funkcję jej prezesa od 2008 do 2010 r. Równocześnie (od 2005 do 2010 r.) był szefem portugalskiej delegacji do Rady Administracyjnej EPO. W 2010 r. António Campinos został wybrany na stanowisko dyrektora wykonawczego EUIPO w Alicante (Hiszpania); pełnił tę funkcję do czerwca 2018 r.
Przez pięć lat António Campinos był prezesem Rady Administracyjnej w Centre d'Études Internationales de la Propiété Intellectuelle (CEIPI) na Uniwersytecie w Strasburgu. Otrzymał tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie w Alicante w 2017 r.

Robin Edman
Robin Edman jest niezależnym konsultantem w zakresie projektowania strategicznego, prowadzącym własne przedsiębiorstwo Robin Edman Innovation. W latach 2015–2017 był przewodniczącym Biura Europejskich Stowarzyszeń Projektantów (BEDA), a w latach 2001-2017 pełnił funkcję dyrektora generalnego Szwedzkiej Fundacji Wzornictwa Przemysłowego (SVID). Ukończył wydział wzornictwa przemysłowego w Rhode Island School of Design, a w 1981 r. rozpoczął pracę w organizacji AB Electrolux Global Design. Równolegle założył własną firmę świadczącą usługi doradcze w zakresie wzornictwa, którą prowadził przez osiem lat. W 1989 r. Robin podjął pracę w północnoamerykańskim oddziale Electrolux na stanowisku wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego w firmie Frigidaire. W tym okresie założył i prowadził globalny zespół ds. projektowania Electrolux, który zajmował się prognozowaniem przyszłych potrzeb użytkowników. W trakcie całej swojej kariery Robin działał aktywnie na rzecz lepszego zrozumienia wagi wzornictwa z punktu widzenia użytkowników. W 1997 r. Robin wrócił do Sztokholmu jako wiceprezes Electrolux Global Design. Zasiada w zarządzie i jest skarbnikiem Międzynarodowej Rady Towarzystw Wzornictwa Przemysłowego (Icsid).

Janina Fey
Janina Fey, urodzona w Niemczech, pracuje jako starsza projektantka przemysłowa dla niemieckiej marki Gaggenau, specjalizującej się w luksusowych urządzeniach kuchennych. Wśród najważniejszych projektów, jakie stworzyła w ostatnich latach, znalazła się nowa seria kuchenek i przeprojektowanie kultowego modelu piekarnika EB333 o szerokości 90 cm. Projekty te uhonorowano kilkoma nagrodami w konkursach wzornictwa oraz niemiecką nagrodą za doskonały projekt produktu. W 2007 r. ukończyła jako projektant przemysłowy Burg Giebichenstein, Akademię Sztuki i Wzornictwa w Halle. W ramach pracy magisterskiej prowadziła badania nad „tajemnicą piękna” w kontekście międzykulturowym. Jej badania zaowocowały opracowaniem produktów do pielęgnacji urody, z którymi japońska firma Panasonic weszła na rynek europejski. Janina Fey była także współzałożycielką start-upu z siedzibą w Monachium, tworzącego zabawki i organizującego społeczność internetową dla dzieci.

Joanna Leciejewska
Joanna Leciejewska zajmuje się wzornictwem przemysłowym, projektowaniem opakowań i projektowaniem graficznym. Jest projektantką i właścicielką przedsiębiorstwa Joa Projekt. Głównym obszarem jej zainteresowań jest projektowanie oświetlenia i mebli. Otrzymała wiele prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym nagrody Red Dot, Must Have, TOP DESIGN, Good Design i Philips EKODESIGN. Jej prace były wystawiane w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Mediolanie, Frankfurcie, Kolonii, Bordeaux i Paryżu. W 2013 r. Joanna otrzymała tytuł „Projektanta Roku” przyznawany przez Polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Joanna jest absolwentką Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w pracowni prof. Krzysztofa Kwiatkowskiego oraz Uniwersytetu Humanistycznospołecznego na kierunku zarządzania innowacją.

David Stone
David Stone jest partnerem w londyńskim biurze Allen & Overy i specjalizuje się w znakach towarowych oraz zarejestrowanych i niezarejestrowanych prawach do wzorów. Jako prawnik specjalizuje się w prawie własnością intelektualną, a ponadto zasiada w Komitecie Wzornictwa Międzynarodowego Stowarzyszenia Znaków Towarowych. Był członkiem zarządu INTA i Stowarzyszenia Właścicieli Marek Europejskich MARQUES. David reprezentował użytkowników w UKIPO, EUIPO i WIPO. David jest absolwentem uniwersytetów w Sydney, Oksfordzie i Cambridge. „European Union Design Law: a Practitioners’ Guide” (druga edycja) jego autorstwa został opublikowany przez Oxford University Press w styczniu 2016 r. Jest pracownikiem naukowym Oxford Research Intellectual Property Research Center, a także wykładowcą na kursie „Oxford IP Diploma” i „IP Magister Lvcentinvs” na Uniwersytecie w Alicante. David jest członkiem rady redakcyjnej Oxford Journal of Intellectual Property Law and Practice (OUP) oraz European Intellectual Property Review (Sweet & Maxwell). W 2017 r. David został powołany na stanowisko zastępcy sędziego Sądu Wyższej Instancji (High Court) i zasiada w niepełnym wymiarze godzin w Wydziale Kanclerskim (Chancery Division).

Anna Szonyi
Anna Szonyi studiowała sztukę, architekturę i projektowanie mebli na Akademii Sztuki i Projektowania Moholy-Nagy w Budapeszcie, w szkole Erno Rubika (twórcy kostki Rubika). Po ukończeniu Wydziału Architektury Anna przeprowadziła się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), gdzie przez siedem lat pracowała jako architektka i kierownik ds. wzornictwa. Zajmowała się projektowaniem mebli na zamówienie i realizowała małe projekty architektoniczne, m.in. ekskluzywne wille, zarządzała projektami nowych miast i dużymi plany zagospodarowania. W 2017 r. nawiązała współpracę z indyjskim studiem projektowym Apical Reform, a obecnie stoi na czele oddziału firmy w Dubaju, prowadząc galerię wzornictwa i studio projektowe: AR. Galeria + Studio. Jej ambicją jest tworzenie pięknych, niepowtarzalnych, funkcjonalnych przestrzeni i przedmiotów, będących rezultatem połączenia teoretycznych badań i eksperymentów z systemami, formami i materiałami. Podstawą jej pracy jest metodologia projektowania oparta na idei, umożliwiająca tworzenie oryginalnych, pięknych, inteligentnie zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów i wnętrz, które cieszą użytkowników. Dla francuskiego producenta mebli miejskich Aubrilam zaprojektowała ławkę IDO. Projekt był finalistą w konkursie DesignEuropa Awards w 2016 r. w kategorii małych i nowych przedsiębiorstw.

Gemma Tost
Od 2005 r. Gemma Tost jest redaktorką czasopisma On Diseño, jednego z najbardziej prestiżowych hiszpańskich magazynów dotyczących architektury i wzornictwa. Redakcja czasopisma, które wychodzi od 38 lat, ma siedzibę w Barcelonie. Cenione jest ono w branży za swoją niezależność, stało się punktem odniesienia dla hiszpańskiego wzornictwa. Gemma Tost była członkinią zarządu ADI-FAD (Stowarzyszenia Projektantów Przemysłowych). Pracowała we włoskiej firmie Miroglio (grupa Vestebene) w charakterze projektantki tkanin, a następnie zajmowała się projektowaniem w jego różnych odsłonach. Jest autorką kilku artykułów na temat wzornictwa przemysłowego, wystroju wnętrz, sztuki i mody. Gemma Tost studiowała projektowanie mody w EATM (Barcelona) i Winchester School of Art (Wielka Brytania), a następnie ukończyła studia podyplomowe w zakresie komunikacji w dziedzinie mody i dziennikarstwa na IDEC (Universitat Pompeu Fabra w Barcelonie) oraz studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Barcelońskim.

Magnus Welander
Od 2010 r. Magnus Welander jest dyrektorem zarządzającym i prezesem Thule Group. Ukończył studia magisterskie na kierunku Inżynieria przemysłowa i Zarządzanie w Instytucie Technologii Uniwersytetu w Linköping.ö Wcześniej pełnił w Thule Group funkcję prezesa Działu akcesoriów do pojazdów na Europę i Azję. Był również prezesem Envirotainer AB, dyrektorem technicznym w Tetra Pak Australia i zajmował kilka stanowisk kierowniczych w Tetra Pak Italy. Pod jego kierownictwem Thule Group zdobyła nagrodę w konkursie DesignEuropa Awards w 2016 r. w kategorii Przemysł.
Jurorzy dokonują wyboru zgłoszeń w oparciu o:
- wartość estetyczną i atrakcyjność wizualną zgłoszonych wzorów;
- możliwy do wykazania wpływ zgłoszonych wzorów na rynek;
- silny marketing i zarządzanie wzorem i innymi prawami własności intelektualnej.
Zespół DesignEuropa AwardsDesignEuropaAwards@euipo.europa.eu