Przejdź do strony głównej
EUIPO
Zapewnij ochronę swoim znakom towarowym i wzorom w Unii Europejskiej.

Obejmij swoją własność intelektualną ochroną w Unii Europejskiej

Nazwy domen .eu

.eu to krajowa domena najwyższego poziomu (ccTLD) dla Unii Europejskiej (UE).

Każde przedsiębiorstwo, jednostka lub organizacja usytuowana w Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie lub Norwegii może zarejestrować domenę .eu lub nazwę domeny .ею.


Rejestracja nazwy domeny .eu identycznej z nazwą znaku towarowego wzmacnia prawa własności intelektualnej z nią związane i zapobiega rejestracji przez inne osoby nazwy domeny .eu identycznej z twoim znakiem.EUIPO wykorzystuje bazę danych WHOIS w celu poinformowania użytkowników o dostępności nazwy domeny .eu identycznej ze znakiem towarowym pod koniec procedury elektronicznego składania zgłoszeń. Użytkownicy mogą również ustawić powiadomienia w User Area (obszar użytkownika) i eSearch, aby otrzymywać informacje o rejestracji nazwy domeny identycznej ze swoim znakiem towarowym.

Zwracamy uwagę, że nazwę domeny .eu należy zarejestrować za pośrednictwem akredytowanych rejestratorów (lista dostępna na stronie sekretariatu).EUIPO współpracuje z EURid w celu udzielania informacji dotyczących nazw .eu i ich dostępności. Współpraca ta ma na celu propagowanie uświadamiania dla ochrony praw własności intelektualnej właścicieli ZTUE.

Dane pochodzą z bazy danych WHOIS . EUIPO nie ponosi jednak żadnej odpowiedzialności za treść, dokładność lub powiązane informacje.EURid to menedżer rejestru krajowych domen najwyższego poziomu .eu i .ею utworzony przez Komisję Europejską. Więcej informacjiNazwę domeny .eu można zarejestrować za pośrednictwem akredytowanego rejestratora.Wraz z ustawieniem powiadomienia zostanie natychmiast wysłana informacja o rejestracji nazwy domeny .eu, jeśli uznana zostanie ona za identyczną z zarejestrowanym(i) ZTUE.Wejdź do działu User Area na stronie EUIPO i kliknij na zakładkę „Alerts” (powiadomienia).

powiadomienie

W zakładce „configuration” (konfiguracja) znajduje się opcja utworzenia powiadomienia w nazwach domen .eu.

Można utworzyć tylko jedno powiadomienie nazwy domeny .eu dla każdego znaku ZTUE.

Więcej informacji na temat ustawiania powiadomień znajduje się tutaj.Kliknij na krzyżyk w kolumnie „Actions” (działania) w celu usunięcia powiadomienia.

delete_alertThis site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.