Własność
W formularzu zgłoszenia będziesz musiał podać swoje dane.
- Podane informacje pozwolą nam jednoznacznie określić Twoją tożsamość jako wyłącznego właściciela znaku towarowego.
- Jeśli po zakończeniu procesu rejestracji lub w jego trakcie będziemy potrzebować od Ciebie dodatkowych informacji, skontaktujemy się z Tobą.
Pamiętaj, żeby informować nas o wszystkich zmianach w danych takich jak nowy numer kontaktowy telefonu itp.
Jakie informacje należy podać?
Jeśli Twoja firma dokonała wcześniej zgłoszenia, wystarczy wprowadzić numer referencyjny, który został jej przydzielony za pierwszym razem. Korzystając z tego numeru, możemy wydobyć z bazy danych wszystkie dane Twojej firmy, nie ma więc potrzeby wpisywania ich ponownie.
Swój numer identyfikacyjny można znaleźć we wcześniejszej korespondencji z urzędem lub za pomocą aplikacji eSearch.
Pełny komplet informacji należy podać jedynie przy wysyłaniu pierwszego zgłoszenia. Te dane będą przechowywane w naszych aktach do celów przyszłej korespondencji.
Musisz nas poinformować, czy wysyłasz zgłoszenie jako firma, czy jako osoba fizyczna.

Firma
Jeśli znak jest zgłaszany przez firmę, należy podać następujące informacje:
- Pełna nazwa i forma prawna
- Kraj, w którym firma jest zarejestrowana
- Adres

Osoba fizyczna
Jeśli znak jest zgłaszany przez osobę fizyczną, należy podać następujące informacje:
- Imię i nazwisko
- Obywatelstwo
- Adres
W obu przypadkach należy pamiętać o podaniu adresu e-mail, numeru telefonu i faksu (jeśli dotyczy), abyśmy mogli się z Tobą łatwo skontaktować.
W jaki sposób EUIPO będzie się z Tobą kontaktować?
User area online jest najłatwiejszym i najszybszym sposobem komunikacji z EUIPO.
Narzędzie to stanowi bezpieczną platformę do elektronicznej komunikacji z EUIPO.
Należy pamiętać, że nie akceptujemy e-maili jako oficjalnej korespondencji; służą one jedynie do nieformalnej komunikacji.
Czy wyznaczenie pełnomocnika jest obowiązkowe?
Co do zasady wnioskodawcy nie muszą mieć przedstawicieli. Jeżeli jednak właściciel nie ma miejsca prowadzenia działalności, rzeczywistej i skutecznej siedziby lub stałego miejsca zamieszkania na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, musi on wyznaczyć przedstawiciela do udziału we wszystkich postępowaniach przed Urzędem, z wyjątkiem złożenia wniosku. Europejski Obszar Gospodarczy składa się ze wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinu.
Przedstawicielem może być:
Prawnik (lub inny specjalista posiadający uprawnienia, w zależności od kraju)
Prawnik mający odpowiednie kwalifikacje w jednym z państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego, posiadający miejsce prowadzenia działalności na terytorium EOG. Ponadto musi on również dysponować uprawnieniami do działania jako pełnomocnik w sprawach dotyczących znaków towarowych lub wzorów w obrębie tego państwa.
Zawodowy pełnomocnik
Zawodowy pełnomocnik figurujący na liście EUIPO.
Pracownik zatrudniony przez osobę prawną lub fizyczną
Pracownik osoby fizycznej lub prawnej z adresem zamieszkania lub głównym miejscem prowadzenia działalności bądź rzeczywistym i poważnym przedsiębiorstwem przemysłowym lub handlowym na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego może reprezentować inne osoby prawne pod warunkiem, że między tymi dwoma osobami prawnymi występują wzajemne powiązania gospodarcze.