Prejsť na domovskú stránku
EUIPO
Chráňte svoje ochranné známky a dizajny v Európskej únii.

Chráňte svoje duševné vlastníctvo v Európskej únii

Menu

Zavádzajúce faktúry

Používatelia dostávajú čoraz väčšie množstvo nevyžiadanej pošty od spoločností žiadajúcich platby za služby súvisiace s ochrannými známkami a dizajnmi, akými sú napríklad zverejnenie, zápis alebo zaradenie do podnikateľských adresárov.

Vyhnite sa podvodným žiadostiam o platbu

Neplaťte, kým si nepreveríte, či ide o úradný zdroj.

Úrad EUIPO nikdy neposiela používateľom faktúry ani listy so žiadosťou o priamu platbu za služby.

Prehľadávateľný zoznam firiem a registrov, na ktoré prišli sťažnosti od používateľov, že od nich dostali zavádzajúce faktúry, je na informačné účely uvedený ďalej (spolu s kópiami samotných faktúr). Upozorňujeme, že tieto služby nie sú spojené so žiadnymi oficiálnymi službami v oblasti zápisu ochranných známok či dizajnov, ktoré v rámci Európskej únie poskytujú verejné orgány, ako napríklad Úrad Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO).

Môžete prehľadávať zoznam faktúr uvedený ďalej alebo vyhľadávať priamo podľa mena odosielateľa v poli pre rýchle vyhľadávanie.

Ak dostanete list alebo faktúru, dôkladne skontrolujte, čo vám je ponúkané a či je zdroj skutočný.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, alebo zistíte nové prípady, poraďte sa svojimi právnymi poradcami alebo sa na nás obráťte.

 
 
   

Vyhľadávanie podľa odosielateľa

 
Spoločnosť
Posledná aktualizácia stránky 16-04-2020
Na zlepšenie technického fungovania nášho webového sídla a služieb pre používateľov používame súbory cookies. Používame aj systém analytics. Ďalšie informácie