Prejsť na domovskú stránku
EUIPO
Chráňte svoje ochranné známky a dizajny v Európskej únii.

Chráňte svoje duševné vlastníctvo v Európskej únii

Základné vyhľadávanie podľa obrázkov

 1. Kliknite na ikonu fotoaparátu alebo na vyznačený rámček alebo myšou presuňte obrázky (1 ak vyhľadávate ochrannú známku a najviac 7 ak vyhľadávate dizajn). Podporované sú súbory vo formátoch JPEG, PNG, GIF a TIFF s rozlíšením aspoň 100x100 pixelov a maximálnou veľkosťou 2 MB.


 2. Po nahratí obrázkov môžete:

  • kliknúť na obdĺžnik a upraviť ho, aby ste vybrali časť obrázku, ktorú chcete vyhľadať;
  • zmeniť obrázky, ktoré chcete vyhľadať, kliknutím na ikonu koša alebo na funkciu Zmeniť obrázky;
  • vybrať si, či chcete vyhľadať ochranné známky, dizajny alebo oboje; Ak nahráte jeden obrázok, budete mať možnosť vyhľadať oboje. Ak nahráte viac obrázkov, systém vám ukáže len výsledky vyhľadávania dizajnov.
  • do panelu vyhľadávania napíšte potrebné písmená alebo čísla, ak chcete vykonať kombinované vyhľadanie obrázku spolu s názvom ochrannej známky alebo slovnými prvkami dizajnu.


 3. Kliknite na tlačidlo Vyhľadať.

  Automaticky je nastavené zobrazenie obrázkov, ale máte možnosť prejsť na podrobné zobrazenie alebo zobrazenie zoznamu, aby ste si mohli pozrieť výsledky vyhľadávania a nastaviť, koľko výsledkov na stranu chcete mať (od 5 do 100).

  Podrobné zobrazenie

  Podrobné zobrazenie

  Zobrazenie zoznamu

  Zobrazenie zoznamu

  Zobrazenie obrázkov

  Zobrazenie obrázkov 4. Môžete si zobraziť podrobnosti o každej ochrannej známke alebo dizajne, skontrolovať úplné informácie o nich, zväčšiť obrázky alebo vytvoriť správy. Na karte výsledkov dizajnu si môžete prezrieť aj rôzne dostupné zobrazenia dizajnu kliknutím na šípky na oboch stranách obrázku.

   

  Generovať správy PDF: Vyberte ochranné známky alebo dizajny, ktoré chcete zaradiť do správy, označením políčka vedľa želaných obrázkov a potom kliknite na Generovať PDF. Bezprostredne potom bude vytvorená správa s vybranými obrázkami. Existuje aj možnosť Vybrať všetko. Umožní vám vybrať najviac 100 ochranných známok, ktoré majú byť zaradené do správy.

  Ak chcete získať viac informácií o ochrannej známke alebo dizajne, umiestnite kurzor myši na obrázok a zvoľte možnosť Zobraziť úplné informácie.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience, including for anonymized analytics. Find out more on how we use Cookies.